Bursa Osmangazi Belediyesi, Türk Standartları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirilen dış tetkik sürecini başarıyla tamamladı. 4 gün süren denetleme sonucunda, belediyenin kalite, iş sağlığı ve güvenliği ile çevre yönetim belgelerinin geçerliliği onaylandı.

Osmangazi Belediyesi Tse Tetkiklerini Başarıyla Tamamladı (1)

Belediye, hizmet kalitesini ve verimliliğini artırmaya yönelik çabalarını sürdürüyor. TSE tarafından yürütülen TS EN ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve TS ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemleri dış tetkikini başarıyla geçti. Belgelerin geçerliliğini korumak için yapılan incelemeler, tüm birimlerde detaylı olarak gerçekleştirildi.

Osmangazi Belediyesi Tse Tetkiklerini Başarıyla Tamamladı (4)

Osmangazi Belediyesi'ne 4 gün boyunca TSE'den gelen 5 kişilik uzman ekip tarafından yapılan tetkik sonucunda, belgelerin yenilenmesine yönelik süreç tamamlandı. Denetim sürecinin ardından değerlendirme ve kapanış toplantısı düzenlendi ve tetkik süreci detaylı bir şekilde ele alındı.

Osmangazi Belediyesi Tse Tetkiklerini Başarıyla Tamamladı (3)

Başkan Bozbey’den Kocayayla’da kardeşlik vurgusu Başkan Bozbey’den Kocayayla’da kardeşlik vurgusu

TSE yetkilileri, gerçekleştirilen dış tetkik sonrasında iyileştirme önerilerini raporladı. Osmangazi Belediye Meclis Salonu'nda düzenlenen toplantıda, TSE Kimya Mühendisi ve Denetçisi Erçin Özçelik, raporu Belediye Başkanı Erkan Aydın, başkan yardımcıları ve birim müdürlerine sundu. Tetkik ekibi, birimlerde majör hata bulunmadığını ancak iyileştirilmesi gereken noktalar olduğunu belirtti ve ekibin bu noktaları dikkatle dinleyip not aldığını vurguladı.

Osmangazi Belediyesi Tse Tetkiklerini Başarıyla Tamamladı (6)

Osmangazi Belediyesi Tse Tetkiklerini Başarıyla Tamamladı (5)

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN