Sinan Ateş Cinayetinde Gizemli Detaylar

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürü Kerem Gökay Öner'in savcılığa verdiği ifade, Sinan Ateş cinayetindeki şaşırtıcı detayları ortaya koydu. Öner, bir gizli tanıkla olan ilişkisinden dolayı görevden uzaklaştırılmadan önce, cinayet soruşturmasında kilit bir rol oynamıştı.

Ateş'in öldürüldüğü gün nöbetçi müdür olarak görevde olmayan Öner, Asayiş Şube Müdürü Oben Ö.'nün ısrarı üzerine operasyona katıldı. Cinayet ve İstihbarat Büro'dan polislerle olay yerine giden Öner ve ekibi, fiziksel takip sonucu Tolgahan Demirbaş'ın girdiği evi belirledi.

Eve iki kez zile basmalarına rağmen kapı açılmadı. Öner, bölgede aldıkları önlemler sayesinde Demirbaş'ın yakalanabildiğini anlattı. Eve yakın bir yerde gözcülük yapan bir polis memuru, bahçede çalışan bir araçta birilerini fark etti ve yüksek sesle "Polis" diye bağırdı. Araçtakilerin inmemesi üzerine silahlarını çeken polisler, ikazlara rağmen aracı terk etmeyen şüpheliyi tespit etti.

Araçtan inen kişi, dönemin MHP milletvekili Olcay Kılavuz'du. Kılavuz, polis memurlarına "Ben Olcay Kılavuz, ne oluyor?" diyerek tepki gösterdi. Ardından araçta Demirbaş'ın da bulunduğu açığa çıktı.

Öner'in ifadesine göre, Kılavuz ile Demirbaş'ın gözaltına alınmasının ardından Demirbaş, Asayiş Şube Müdürü Oben Ö. ile makam odasında baş başa görüştü. Öner, Demirbaş'ın ifadesini doğrudan Ö.'nün aldığını ve İstanbul'a görevlendirildiği sırada Demirbaş'ın serbest bırakıldığını söyledi. Ancak Demirbaş, cinayetle ilgili adı geçtikten sonra tekrar tutuklandı.

Sağlık Bakanlığı iller arası yer değiştirme (tayin) kura çekimi 2024 ne zaman? Sağlık Bakanlığı iller arası yer değiştirme (tayin) kura çekimi 2024 ne zaman?

Öner'in ifadesindeki çarpıcı detaylar, Sinan Ateş cinayetinin karmaşık yapısını aydınlatıyor. Eski bir cinayet büro amiri olan Ö.'nün Demirbaş'la baş başa görüşmesi, cinayetin perde arkasında neler olup bittiği konusunda soruları gündeme getiriyor. Demirbaş'ın serbest bırakılması ve ardından tutuklanması da soruşturmayı daha da karmaşık hale getiriyor.

Kaynak: rss