Osmangazi Belediyesi, Avrupa Birliği'nin Erasmus+ Programı kapsamında hayata geçirilen "School to Farm (Okuldan Çiftliğe)" projesinin son ulus ötesi toplantısına ev sahipliği yaptı.

Erasmus+ Programı tarafından ortaklaşa finanse edilen ve Osmangazi Belediyesi’nin de proje ortakları arasında yer aldığı "School to Farm" projesi, çiftliklerde veya doğada mekâna dayalı öğrenmeyi disiplinler arası bir yaklaşımla destekleyen didaktik oyunlar ve ders müfredatları geliştirmeyi hedefliyor. Bu proje, STEAM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik ve Sanat) tabanlı öğrenme yaklaşımını kullanarak öğrencilere yenilikçi bir eğitim deneyimi sunmayı amaçlıyor. "Okuldan Çiftliğe" projesi, gerçek ve sanal gerçekliği harmanlayan, öğrenciler için yenilikçi bir eğitim modeli olarak dikkat çekiyor.

Başkan Bozbey’den Odunluk İstasyonu’na ziyaret Başkan Bozbey’den Odunluk İstasyonu’na ziyaret

‘Okuldan Çiftliğe’ Eğitim Projesi Osmangazi’de Konuşuldu (2)

Proje, Osmangazi Belediyesi'nin yanı sıra Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Finlandiya’dan Polygonal Northoy, Yunanistan’dan Smart Umbrella, Polonya’dan Szkola Podstawowa z Oddsialami Dwujezycznymi ve Letonya’dan Grundzăles Pamatskola okullarının katılımıyla beş farklı ülkeden kurumların iş birliğiyle yürütülüyor. Projenin son ulus ötesi toplantısı, Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi’nde gerçekleştirildi. Proje Koordinatörü Katarzyna Łastawiecka’nın yönetiminde iki gün süren toplantılara, hem yüz yüze hem de çevrimiçi katılımlar sağlandı.

‘Okuldan Çiftliğe’ Eğitim Projesi Osmangazi’de Konuşuldu (4)

Proje, Ağustos 2024’te tamamlanarak geliştirdiği eğitim kaynaklarını hizmete sunacak. Proje kapsamında hazırlanan eğitim materyalleri, 12 modülden oluşan 48 saatlik 24 ders planı ve 6 dijital oyunu içeriyor. Projenin sunduğu açık kaynaklar, https://schooltofarm.com/ web sitesinden erişilebiliyor ve Instagram (@schooltofarm) ve Facebook (@SchooltoFarm) sosyal medya hesaplarından takip edilebiliyor.

Toplantı sonrasında Osmangazi Belediyesi, proje ortaklarına Bursa’nın tarihi yerlerini gezdirerek kentin kültürel zenginliklerini tanıttı.

‘Okuldan Çiftliğe’ Eğitim Projesi Osmangazi’de Konuşuldu (3)

Kaynak: HABER MERKEZİ