Nilüfer Belediyesi, Nilüfer Belediyespor Kulübü iş birliğiyle düzenlenen yaz spor okulları ile bu yıl da çocukların tatillerini verimli geçirmelerini sağlıyor. Sportif ve sanatsal etkinliklerle dolu bir tatil sunan yaz spor okullarının ilk dönemi 24 Haziran'da başladı

Okuyan ve okutan şehir Osmangazi Okuyan ve okutan şehir Osmangazi

Nilüfer Belediyesi, 2023-2024 eğitim-öğretim yılının bitiminden sonra, çocukların yaz aylarını etkili bir şekilde değerlendirmeleri amacıyla yaz spor okullarının ilk dönemini başlattı. Nilüfer Belediyespor Kulübü iş birliğiyle hazırlanan programda çocuklar ve gençler; futbol, voleybol, basketbol, yüzme, tenis, hentbol, squash, cimnastik, masa tenisi, capoeira ve satranç gibi branşlarda eğitim görüyor.

Nilüfer Belediyesi'nin Yaz Spor Okulları Başladı (4)

Yaz spor okulları, branş eğitimlerinin yanı sıra tam gün spor okulları programı ile de öğrencilere spor ve sanatla dolu aktiviteler sunuyor. Branş eğitimleri 2 hafta boyunca hafta içi her gün, tam gün spor okulları ise 3 hafta boyunca hafta içi her gün eğitim verecek. İlk dönemi 24 Haziran'da başlayan kurslarda, branş eğitimleri için 5 dönem, tam gün spor okulları için ise 3 dönem eğitim olacak.

2010-2020 yılları arasında doğan çocukların katılabileceği eğitimlerde, tam gün spor okullarının 1. dönemi 24 Haziran – 12 Temmuz, 2. dönemi 15 Temmuz – 2 Ağustos ve 3. dönemi 5 Ağustos – 23 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek. Branş eğitimlerine katılacak öğrenciler için ise 1. dönem 24 Haziran – 5 Temmuz, 2. dönem 8 Temmuz – 19 Temmuz, 3. dönem 22 Temmuz – 2 Ağustos, 4. dönem 5 Ağustos – 16 Ağustos ve 5. dönem 12 Ağustos – 23 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Nilüfer Belediyesi'nin Yaz Spor Okulları Başladı (6)

Eğitimler, Üçevler Spor Tesisleri, Çalı Yüzme Havuzu, Yüzüncüyıl Spor ve Gençlik Merkezi, Konak Olimpik Yüzme Tesisleri, Beşevler Cimnastik Salonu ve Nilüfer Belediyesi Balat Satranç Evi’nde branşlara göre verilecek.

Yaz spor okullarına kayıt yaptırmak isteyenler, 441 90 60 numaralı telefondan bilgi alabilir. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

Nilüfer Belediyesi'nin Yaz Spor Okulları Başladı (3)

Nilüfer Belediyesi'nin Yaz Spor Okulları Başladı (2)

Nilüfer Belediyesi'nin Yaz Spor Okulları Başladı (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ