Nilüfer Belediyesi, Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü işbirliğiyle 'Sigara Bıraktırma Seferberliği' başlattı. Bu projede, sigaranın zararlarına dikkat çekilerek çalışanların ve toplum sağlığının iyileştirilmesi hedefleniyor.

Si̇garayi Birakma 6

Nilüfer Belediyesi, sağlıklı bir çalışma ortamı oluşturmak ve sigara kullanımına bağlı hastalıkları önlemek amacıyla Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü ile birlikte önemli bir projeye imza attı. ‘Sigara Bıraktırma Seferberliği’ kapsamında, 1-3 Temmuz tarihleri arasında sigarayı bırakmak isteyen belediye çalışanları, Nilüfer İlçe Sağlık Müdürlüğü Sigara Bıraktırma Polikliniği’nden randevu alarak sigara bırakma tedavi sürecine dahil ediliyor.

Si̇garayi Birakma 7

Polikliniğe başvuran çalışanların öncelikle tansiyon ve karbonmonoksit ölçümleri yapılıyor. Ardından sigaranın zararları hakkında bilgilendiriliyorlar. Gerekli görüldüğünde psikolojik ve medikal destek de sağlanıyor.

Si̇garayi Birakma 8

Nilüfer Belediyesi, 'Sigara Bıraktırma Seferberliği’ ile sadece çalışanların sağlıklı bir yaşam sürmelerini değil, aynı zamanda toplum sağlığını güçlendirmeyi ve bu konuda farkındalık yaratmayı amaçlıyor.

Bursa'da 31 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü garsonluk yaparken yakalandı Bursa'da 31 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan hükümlü garsonluk yaparken yakalandı

Si̇garayi Birakma 9

Editör: Haber Merkezi