Alex de Souza ile fotoğraf çekilen Fenerbahçe taraftarlarına Antalyaspor'dan tepki Alex de Souza ile fotoğraf çekilen Fenerbahçe taraftarlarına Antalyaspor'dan tepki

Kadınlar Voleybol Milletler Ligi: Türk Milli Takımı, Çeyrek Finalde Polonya'yla Karşılaşacak

Türk Milli Voleybol Takımı (Filenin Sultanları), Voleybol Milletler Ligi'nde Çin'e mağlup olarak liderliği Brezilya'ya kaptırdı. Son şampiyon Türkiye, üst üste altıncı kez finallere kalırken, çeyrek finaldeki rakibi belli oldu.

Milletler Ligi Çeyrek Final Eşleşmeleri

2024 Voleybol Milletler Ligi finalleri, 20-23 Haziran tarihlerinde Tayland'ın başkenti Bangkok'ta düzenlenecek. Grup aşamasını altıncı sırada tamamlayan Filenin Sultanları, çeyrek finalde üçüncü sırada yer alan Polonya ile karşılaşacak. Diğer çeyrek final eşleşmeleri şöyle:

  • Brezilya - Tayland
  • Çin - Japonya
  • İtalya - ABD

Filenin Sultanları'nın Olimpiyat Torbası

Filenin Sultanları'nın Paris 2024 Olimpiyatları'ndaki torbası da belirlendi. Türkiye, turnuvaya ikinci torbadan dahil olacak.

  1. Torba: Fransa, Brezilya, İtalya / Polonya
  2. Torba: İtalya / Polonya, Türkiye, Amerika / Çin / Japonya
  3. Torba: Amerika / Çin / Japonya, Hollanda
  4. Torba: Sırbistan, Dominik, Kenya

Filenin Sultanları'nın Başarısı

Filenin Sultanları, Voleybol Milletler Ligi'nde gösterdiği başarıyla bir kez daha voleybol dünyasında adından söz ettirdi. Takım, son beş yılda dört kez final oynadı ve bir kez de şampiyonluğa ulaştı. Bu başarılar, Türkiye'nin kadın voleybolunda giderek artan başarısının bir göstergesidir.

Voleybol Milletler Ligi Hakkında

Voleybol Milletler Ligi, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından düzenlenen, dünyanın en iyi kadın ve erkek voleybol takımlarının yarıştığı bir turnuvadır. Turnuva, 2018 yılında Dünya Voleybol Büyük Ödülü ve Dünya Ligi'nin birleştirilmesiyle oluşturuldu. Voleybol Milletler Ligi, takımların dünya sıralamasında puan kazanmasına ve Olimpiyat Oyunları gibi büyük turnuvalara katılmaya hak kazanmasına yardımcı olur.

Kaynak: rss