Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nde gerçekleştirilen mezuniyet törenine topuklu ayakkabı ile katılım yasağı getirildi. Üniversitenin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan bu duyuru, büyük tepki topladı. 

Gastronomi Taban Puanları 2024 - Devlet ve Özel Üniversitelerde Başarı Sıralamaları 2024 Gastronomi Taban Puanları 2024 - Devlet ve Özel Üniversitelerde Başarı Sıralamaları 2024

Paylaşımda, mezuniyet törenine topuklu ayakkabı ile girişin yasaklandığı belirtildi. Bu durum öğrenciler arasında şaşkınlık ve memnuniyetsizlik yarattı. Üniversite yönetimi ise yaptığı ek açıklamada, "Kapalı spor salonunun parkelerine zarar verdiği için mezuniyet programımıza topuklu ayakkabı ile girişe izin verilmeyecektir. Bunun dışında öğrencilerimiz, diledikleri gibi giyinerek mezuniyetlerini kutlayabilirler" ifadelerine yer verdi. Ancak, bu açıklama öğrencileri tatmin etmedi.

Bazı kadın öğrenciler ise bu yasağın adil olup olmadığını sorguladı. "Sivri topuklu ayakkabıların parkelere zarar verdiği söyleniyor. Eğer tüm topuklu ayakkabılar yasaklandıysa, erkeklerin de kösele ayakkabılarla girmesi yasaklanmalıydı. Bu kararın erkekler tarafından mı alındığını merak ediyoruz" şeklinde görüş bildirdiler.

Kaynak: HABER MERKEZİ