Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden Güncel Hava Durumu Tahminleri

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yaptığı son tahminlere göre, ülkemizin genelinde yağışlı ve rüzgarlı bir hava bekleniyor. Bugün öğlen saatlerinden itibaren ülkenin büyük bölümünde etkili olması beklenen sağanak yağışların, özellikle Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, Eskişehir, Çankırı, Yozgat, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın kuzey ve batı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor.

Parçalı ve Çok Bulutlu Hava Durumu

Ülkemiz genelinin bugün parçalı yer yer çok bulutlu bir hava ile karşılanması bekleniyor. Marmara'nın doğusu, Ege ve Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Muş, Van ve Batman çevrelerinde ise yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların etkili olması öngörülüyor.

Kuvvetlenecek Rüzgarlar

Marmara ve Ege kıyılarında yer yer rüzgarın kuvvetlenmesi bekleniyor. Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu'nun doğusunda güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı ve Kuzey Ege kıyılarında kuzeyli yönlerden kuvvetli olarak esmesi öngörülüyor.

İSKİ İSTANBUL BARAJ DOLULUK ORANI 23 TEMMUZ 2024! Barajlarda son durum ne? İşte oranlar! İSKİ İSTANBUL BARAJ DOLULUK ORANI 23 TEMMUZ 2024! Barajlarda son durum ne? İşte oranlar!

Sıcaklık Değişimi Yok

Hava sıcaklıklarının yurt genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmesi bekleniyor. Önemli bir sıcaklık değişimi beklenmiyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, vatandaşları yağışlara ve kuvvetli rüzgarlara karşı dikkatli olmaları yönünde uyarıyor. Son hava durumu tahminleri ve uyarıları için Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün resmi web sitesi ve sosyal medya hesapları takip edilebilir.

Kaynak: rss