Meteorolojik Bilgiler

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) tahminlerine göre ülkenin kuzey ve doğu kısımları parçalı bulutlu, İç Anadolu (Eskişehir hariç), Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeyi, Kocaeli, Sakarya, Isparta, Burdur, Osmaniye, İstanbul'un kuzey kıyıları, Hatay'ın kıyı kesimleri, Van ve Hakkari'nin doğu kısımları yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Yağışların Ordu, Giresun ve Samsun'un doğusunda kuvvetli olmasına dikkat çekiliyor.

Hava sıcaklıklarının Ege ve Batı Akdeniz'de 2-4 derece artacağı, İç Anadolu'nun doğusu ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinde 3-5 derece azalacağı, diğer yerlerde ise önemli bir değişiklik yaşanmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın genellikle kuzeyden hafif veya orta kuvvette eseceği, Marmara'nın güneyi, Kuzey ve kıyı Ege, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli (40-60 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

Kuvvetli Yağış ve Rüzgar Uyarısı

Meteoroloji, yağışların Ordu, Giresun ve Samsun'un doğusunda yer yer kuvvetli olacağından olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarıyor. Rüzgarın Marmara'nın güneyi, Kuzey ve kıyı Ege, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Akdeniz'in iç kesimleri, Orta Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun batısında kuvvetli olarak eseceği ve bu nedenle olası olumsuzluklara karşı tedbir alınması öneriliyor.

Bölge Hava Tahminleri

Marmara
Parçalı bulutlu ve yerel sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Rüzgarın güney kesimlerinde kuvvetli olarak esmesine dikkat çekiliyor.

Ege
Parçalı bulutlu ve az bulutlu geçmesi tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey ve kıyı kesimlerinde kuvvetli olarak eseceği bildiriliyor.

Akdeniz
Parçalı bulutlu ve yerel sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor. Rüzgarın Doğu Akdeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olarak esmesine dikkat çekiliyor.

İç Anadolu
Parçalı bulutlu ve yerel sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Rüzgarın güney ve doğu kesimlerinde kuvvetli olarak eseceği bildiriliyor.

Bugün bursa şehrinde 13.07.2024 tarihinde hava nasıl? Bugün bursa şehrinde 13.07.2024 tarihinde hava nasıl?

Batı Karadeniz
Parçalı bulutlu ve yerel sağanak yağışlı geçmesi bekleniyor.

Orta ve Doğu Karadeniz
Parçalı bulutlu ve yerel sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Yağışların Ordu, Giresun ve Samsun'un doğusunda yer yer kuvvetli olmasına dikkat çekiliyor. Rüzgarın Orta Karadeniz'in iç kesimlerinde kuvvetli olarak eseceği bildiriliyor.

Doğu Anadolu
Parçalı bulutlu ve yerel sağanak yağışlı geçmesi tahmin ediliyor. Kuzey kesimleri ile Van ve Hakkari'nin doğu kısımlarında sağanak yağış bekleniyor.

Güneydoğu Anadolu
Az bulutlu ve açık geçmesi tahmin ediliyor. Bölge genelinde toz taşınımı bekleniyor.

Kaynak: rss