Türkiye'nin Kuzeybatısı Kuvvetli Yağışlarla Karşılaşacak

Meteorolojik tahminler uyarınca, Türkiye'nin kuzeybatı bölgeleri bugün yoğun yağışlarla yüzleşecek. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son raporlarına göre, bu olumsuz hava koşulları çeşitli tehlikeler beraberinde getirebilir.

Öğle saatlerinden itibaren Gümüşhane, Bayburt, Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevreleri ile Bingöl ve Muş'un kuzey kısımlarında şiddetli sağanak ve gök gürültülü yağışlar bekleniyor. Bu yağışların doğurabileceği ani seller, su baskınları, yıldırımlar, yerel dolu yağışları, ani güçlü rüzgarlar ve kısa süreli fırtınalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması hayati önem taşımaktadır.

Rüzgar Kuvvetlenecek, Sıcaklıklar Değişmeyecek

Rüzgarın genelde kuzey yönünden esmesi beklenirken, öğle civarında Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güneyden hafif ila orta şiddette, Marmara'nın batısında, Kuzey Ege kıyıları ile Batı Karadeniz'in iç kesimleri boyunca ise kuzeyden kuvvetli rüzgarların eseceği öngörülüyor.

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplandı: Tanju Özcan disipline sevk edilecek mi? CHP Merkez Yönetim Kurulu toplandı: Tanju Özcan disipline sevk edilecek mi?

Hava sıcaklıklarında önemli değişiklikler yaşanması beklenmemektedir. Batı kesimlerde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerinde seyrederken, doğu kesimlerde normaller civarında seyredecektir.

Yağışlar Önümüzdeki Günlerde de Devam Edecek

Yoğun yağışların hafta boyunca farklı bölgelerde aralıklarla etkili olması beklenmektedir. Bu nedenle, güncel hava durumunu takip etmek ve gerekli önlemleri almak büyük önem taşımaktadır. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarılara uyulması, olumsuz sonuçların önlenmesi açısından hayati önem taşımaktadır.

Kaynak: rss