Meteoroloji Genel Müdürlüğü (MGM), 27 Haziran Perşembe günü ile 3 Temmuz Çarşamba gününü kapsayan haftalık hava durumu tahminini açıkladı.

Trump, Ecevit, Özal... Liderlere yönelik suikast girişimleri yeniden gündemde Trump, Ecevit, Özal... Liderlere yönelik suikast girişimleri yeniden gündemde

Yapılan tahminlere göre, yurdun güney, iç ve batı bölgelerinde mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının, cuma günü azalarak güney kesimler hariç ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği öngörülüyor.

Öte yandan, Meteoroloji Genel Müdürlüğü Orta ve Doğu Karadeniz için sağanak yağış uyarısında bulundu. Beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların Rize çevreleri ile Artvin’in kıyı kesimlerinde çok kuvvetli (51-75 kg/m²), Ordu, Giresun ve Trabzon’un iç kesimlerinde ise kuvvetli (21-50 kg/m²) olacağı tahmin ediliyor.

Bu nedenle meydana gelebilecek sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı.

Editör: Haber Merkezi