Trencin nerenin, hangi ülkenin takımı? Trencin hangi ligde, başarıları neler? Trencin nerenin, hangi ülkenin takımı? Trencin hangi ligde, başarıları neler?

UEFA'nın Bozkurt İşareti Cezasına Heidi Demiral'in Cevabı

UEFA'nın milli futbolcu Merih Demiral'a bozkurt işareti nedeniyle verdiği iki maçlık ceza, eşinin tepkisini çekti. Heidi Demiral, yaptığı açıklamada kocasının nazik, açık görüşlü ve hoşgörülü bir insan olduğunu vurguladı.

Kosova kökenli olan Heidi Demiral, İsviçre'nin Fransızca konuşulan bölgesinde büyüdüğünü ve yakın zamanda ikinci kez anne olduğunu belirtti. "Çeşitlilik ailemizin güzelliğidir" diyen Demiral, "Kurt sembolü Türk kültürünün bir parçasıdır. Irkçılık veya faşizmle hiçbir ilgisi yoktur" ifadelerini kullandı.

Heidi Demiral, "Çocuklarımıza öğrettiğimiz temel değerler hoşgörü, nezaket, sevgi ve cömertliktir" diyerek eyleme aşırı tepki verilmesini anlamanın mümkün olmadığını ifade etti. 2021 yılında Merih Demiral ile evlenen Heidi Demiral, İsviçre'de güzellik yarışmalarına katılmıştı.

UEFA'nın cezası, futbol dünyasında tartışmalara neden oldu. Bazıları cezayı aşırı bulurken bazıları da bozkurt işaretinin askeri ve milliyetçi bağlamlardaki kullanımlarına dikkat çekti. Heidi Demiral'in sözleri ise eylemin siyasi amaçlı olmadığını ve hoşgörünün önemini vurgulamasıyla dikkat çekti.

Kaynak: rss