Sarıyer Yalısı'nda 130 Milyon TL'lik Soygunun Şüphelileri Gözaltına Alındı

Sarıyer Kireçburnu'ndaki Memduh Paşa Yalısı'nda 1,5 yıldır özel güvenlik görevlisi olarak çalışan Ahmet Yıldız, 6 aydır planladığı soygunu arkadaşlarıyla birlikte gerçekleştirdi. 03.30 sıralarında gerçekleşen soygunda, şüpheliler 4 kasayı kırarak yaklaşık 130 milyon TL değerindeki döviz ve ziynet eşyası çaldı.

10 Kişi Gözaltına Alındı

Polis, olayla ilgili başlattığı soruşturma kapsamında İstanbul, Edirne ve Balıkesir'de düzenlenen operasyonlarda 7 şüpheliyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan 3 şüpheliyle birlikte toplam gözaltı sayısı 10'a yükseldi.

6 Aylık Plan

Polis ekipleri, şüphelilerin soygunu 6 aydır planladıklarını ve bu amaçla Haziran ayı başında Bulgaristan'dan yabancı plakalı bir otomobil getirdiklerini tespit etti. Soygun sırasında yüzleri kapalı olan şüphelilerin, güvenlik görevlisinin alarmları susturmasıyla içeri girdikleri belirlendi.

Ünlü iş insanı onlarca kişinin gözü önünde öldü Ünlü iş insanı onlarca kişinin gözü önünde öldü

400 Saatlik Güvenlik Kamerası Görüntüsü

Soygunun ortaya çıkmasının ardından polis, 24 saat içinde 400 saatlik güvenlik kamera görüntülerini inceledi. Soygunda kullanılan otomobil Pendik'te terk edilmiş halde bulundu. Şüphelilerin kimliklerini tespit eden polis ekipleri, operasyon için düğmeye bastı.

Önceki Suç Kayıtları

Hırsızlık Büro Amirliği'nde sorgulanan şüphelilerden Y.B., B.Ç. ve M.Ş.'nin soyguna katılanlar olduğu öğrenildi. Şüphelilerden Y.B.'nin 12, B.Ç.'nin ise 7 suç kaydı olduğu belirlendi. Gözaltındaki 7 şüphelinin ise bu kişilerin kaçmasına ve saklanmasına yardım ettiği tespit edildi.

Kaynak: rss