Mats Hummels: Beşiktaş İhtimali Zayıflıyor, Mallorca Görüşmeleri Sürüyor

Geçtiğimiz günlerde Borussia Dortmund ile yollarını ayıran deneyimli defans oyuncusu Mats Hummels'in geleceği merak konusu. Alman savunmacının menajerinden gelen açıklama, Hummels'in Beşiktaş'a transfer ihtimalini zayıflattı.

Menajer, Hummels için İspanya La Liga ekiplerinden Mallorca ile görüşmelerin devam ettiğini açıkladı. Bu gelişme, son dönemde Hummels'in Beşiktaş'a transferi için sosyal medyada yapılan yoğun çağrıların karşılıksız kalabileceğine işaret ediyor.

Mallorca, son yıllarda La Liga'da istikrarlı bir şekilde yer alan ve geçen sezon ligi 12. sırada tamamlayan bir ekip. Ada ekibinin bonservis bedeli ödemeden transfer edebileceği Hummels, yaşına ve kariyerine rağmen tutarlı bir performans sergileyen bir oyuncu olarak görülüyor.

Hummels, Almanya Milli Takımı ile 2014 FIFA Dünya Kupası'nı kazanan ve UEFA Euro 2016'da yarı final oynayan başarılı bir geçmişe sahip. Ayrıca Borussia Dortmund ile Bundesliga (2011, 2012), DFB-Pokal (2012, 2017) ve UEFA Şampiyonlar Ligi Finali (2013) gibi prestijli kupalar kazandı.

Beşiktaş taraftarları, Hummels'in tecrübesini ve kalitesini kadrolarına katmanın takımlarına büyük fayda sağlayacağı inancındaydı. Ancak Mallorca ile devam eden görüşmeler, Hummels'in Siyah-Beyazlı formayı giyme ihtimalini azaltıyor.

Galatasaray, Mathias Ross’u Sparta Prag’a kiraladı Galatasaray, Mathias Ross’u Sparta Prag’a kiraladı

Hummels'in geleceği hakkındaki son kararın yakın zamanda vermesi bekleniyor. Alman savunmacının, La Liga'nın rekabetçi ortamında kendini kanıtlama arzusu, Mallorca transferinin gerçekleşmesini kolaylaştırabilir.

Öte yandan Beşiktaş, Hummels'e alternatif isimler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Siyah-Beyazlılar, yaz transfer döneminde savunma hattını güçlendirmeyi hedefliyor.

Kaynak: rss