Bursa Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ekipleri, il genelinde kurulan kurbanlık satış alanlarında karasinek ve diğer haşerelerle mücadele kapsamında ilaçlama çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürüyor.

Kurban Bayramı öncesinde şehir merkezi ve ilçelerde kurban satışı için belirlenen bölgelerde, çevre sağlığını tehdit edebilecek unsurlara karşı Büyükşehir Belediyesi ilaçlama ekipleri aktif rol alıyor. 198 personel, 76 ilaçlama aracı ve gerekli ekipmanlarla birlikte, tüm kurban satış noktalarında karasinek ve diğer haşerelere karşı sürekli olarak ilaçlama yapılıyor.

Kurban Pazarlarında Sinekle Mücadele Sürüyor (1)

Sağlık İşleri Daire Başkanı Düşünsel Şentürk, ekiplerin olumsuz durumların önüne geçmek için sahada aktif bir şekilde çalıştığını belirtti. Şentürk, kurban pazarlarında hijyenik koşulların sağlanması için büyük çaba harcadıklarını vurgulayarak, "Veteriner Şube Müdürlüğü olarak 183 kurban pazarında, 198 personel ve 76 araçla ilaçlama ve vektör mücadelesi yapıyoruz. Bursalıların huzurlu ve sağlıklı bir bayram geçirmeleri için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Kurbanlarını belirlenen alanlarda kesmelerini ve atıklarını belediyenin belirlediği yerlere atmalarını rica ediyoruz. Plansız atılan atıklar ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir" şeklinde konuştu.

Kurban Pazarlarında Sinekle Mücadele Sürüyor (3)

Şentürk ayrıca, Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi'nin bayram boyunca 08.00-23.00 saatleri arasında hizmet vereceğini ve vatandaşların Alo 153 numaralı hattı arayarak şikayetlerini iletebileceklerini hatırlattı.

Bursa'da havaya silahla ateş eden 18 yaşındaki şüpheli yakalandı Bursa'da havaya silahla ateş eden 18 yaşındaki şüpheli yakalandı

Kurban Pazarlarında Sinekle Mücadele Sürüyor (6)

Kurban Pazarlarında Sinekle Mücadele Sürüyor (5)

Kurban Pazarlarında Sinekle Mücadele Sürüyor (4)

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN