Konya'da Şiddetli Rüzgar Hayatın Akışını Bozdu

Konya'da meydana gelen şiddetli rüzgar, trafikte aksamalara neden oldu. Kampüs tramvay hattının Aladdin Durağı bölgesinde hat üzerine devrilen bir ağaç, bazı araçlarda hasara yol açtı ve tramvay seferleri geçici olarak durduruldu.

Fırtına Yangına Sebep Oldu

Meram ilçesi Hasanköy Mahallesi'ndeki bir tarım alanında, fırtına nedeniyle kıvılcım çıkaran elektrik telleri yangına neden oldu. İtfaiye ekipleri, çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye sevk edildi.

Hüyük İlçesi'nde Hasar Büyük

Konya'nın Hüyük ilçesinde de aniden başlayan şiddetli fırtına ve yağmur hasara yol açtı. İlçe merkezi ve mahallelerinde etkili olan fırtına, ağaçları kökünden söktü, işyerlerinin önündeki gölgeliklere zarar verdi ve çilek bahçelerindeki kulübeleri yerlerinden uçurdu.

Kadınhanı İlçesi'nde Enerji Kesintisi

Kadınhanı ilçesinde, elektrik tellerinin kopması nedeniyle ilçenin yarısına enerji verilemiyor. Medaş ekipleri, kopan elektrik telleri için acil çalışma başlattı.

Büyükşehir Belediyesi Müdahalede

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Şehrimizde meydana gelen kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle yarım saatte 250 acil çağrı aldık ve 138'ine aynı zamanda müdahale ettik. İlçe belediyelerimizle birlikte 89 araç ve 356 personelimizle acil müdahale çalışmalarımız sürüyor. Lütfen AKOM KONYA bildirimlerini takip edelim" dedi.

CHP Merkez Yönetim Kurulu toplandı: Tanju Özcan disipline sevk edilecek mi? CHP Merkez Yönetim Kurulu toplandı: Tanju Özcan disipline sevk edilecek mi?

Hasar Tespit Çalışmaları Sürüyor

Yetkililer, şiddetli rüzgar nedeniyle meydana gelen hasarların tespit edilmesi için çalışmalarını sürdürüyor. Konya'da hayatın normale dönmesi için ekipler gece gündüz çalışıyor.

Kaynak: rss