Bilal Sağlam’ın gizli işlerini yürüten Bilal Beyde mi? Bilal Sağlam’ın gizli işlerini yürüten Bilal Beyde mi?

Kayseri'de 30 Haziran 2024 Olaylarına İlişkin Gözaltı Haberleri

Kayseri Emniyet Müdürlüğü, il genelinde meydana gelen olaylarla ilgili bir açıklama yayınladı. Açıklamada, bir işletmenin camlarının kırılmasına yönelik görüntülerin incelenmesi sonucu üç kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Gözaltına alınan şahıslardan 35 yaşındaki V.H.'nin evden hırsızlık ve mala zarar verme, 27 yaşındaki B.H.'nin aile hukukundan kaynaklanan yükümlülüğünü ihlal etme suçlarından kaydı olduğu ortaya çıktı. Üçüncü şüphelinin 53 yaşındaki A.K. olduğu belirtildi.

Emniyet güçleri daha sonra yaptığı bir açıklamada, kasten yaralama ve 6136 sayılı kanuna muhalefet suçlarından kaydı bulunan 16 yaşındaki H.Y.T.'nin de gözaltına alındığını duyurdu.

Kayseri'de Yaşanan Olaylar

Kayseri, Suriye uyruklu bir kişinin 5 yaşındaki bir çocuğu taciz ettiği iddiası üzerine karışmıştı. Toplanan kalabalık, yabancı uyruklulara ait evlere, araçlara ve işletmelere zarar verdi. Olaylar sırasında 800'den fazla kişi gözaltına alındı.

Bu gözaltına alınan kişilerden 468'inin göçmen kaçakçılığı, kasten yaralama, yağma, hırsızlık, cinsel istismar, tehdit, hakaret, uyuşturucu, mala zarar verme, dolandırıcılık ve şantaj gibi suçlardan adli kaydı olduğu tespit edildi.

Gözaltına alınan kişilerden en az 28'inin tutuklandığı, 187'si hakkında da adli kontrol kararı verildiği ifade edildi.

Kaynak: rss