Galler Prensesi Kate Middleton Kanser Tedavisinde İlerleme Kaydetti

Galler Prensesi Kate Middleton, kanser tedavisinde olumlu gelişmeler kaydettiğini duyurdu. Ocak ayından bu yana halka açık etkinliklere katılmayan Middleton, yarın yapılacak Kral'ın doğum günü etkinliğiyle yeniden halkın karşısına çıkacak.

Middleton'ın Açıklaması

Middleton yaptığı yazılı açıklamada, "Kemoterapi alan herkes bilir ki iyi ve kötü günleriniz vardır" dedi. Kötü günlerde yorgun ve zayıf hissettiğini belirten Middleton, tedavisinin birkaç ay daha süreceğini bildirdi.

"Kendimi iyi hissettiğim günlerde çalışmak ve zevk veren işlerle ilgilenmek istiyorum."

AB tarihinde bir ilk: Macaristan’a yönelik boykot kararı geldi! AB tarihinde bir ilk: Macaristan’a yönelik boykot kararı geldi!
Prenses Kate Middleton

Middleton, kendisini iyi hissettiği günlerde çalışmak ve zevk veren işlerle ilgilenmek istediğini belirterek, "Bu hafta sonu ailemle Kral'ın doğum günü törenine ve yaz boyunca birkaç resmi etkinliğe katılmayı dört gözle bekliyorum ancak henüz tehlikenin geçmediğini de biliyorum" dedi.

Buckingham Sarayı'nın Açıklaması

Buckingham Sarayı Sözcüsü, "Kral, Prenses'in yarınki etkinliğe katılmasından mutluluk duyuyor ve yarının tüm detaylarını sabırsızlıkla bekliyor" ifadesini kullandı.

Kral ve Prenses'in Kanser Tedavileri

Prenses Kate, ocakta karın bölgesinden bir ameliyat geçirmişti. Ameliyat nedeniyle resmi görevlerine mart sonundaki Paskalya'ya kadar ara verdiği belirtilen Middleton'ın 22 Mart'ta kanser olduğu açıklanmıştı.

Kral Charles da Prenses Kate gibi ocakta ameliyat olmuş, Kral'a şubatta kanser teşhisi konulmuştu. Yine ocak ayında Kral Charles'ın kardeşi, York Dükü Prens Andrew'ün eski eşi Sarah Ferguson'un cilt kanseri tedavisi görmeye başladığı duyurulmuştu. Ferguson daha önce de meme kanseri tedavisi görmüştü.

Kaynak: rss