İstanbul'da Yağmurlu Hava Koşulları

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Acil Durumlar Yönetimi Müdürlüğü (AKOM), yaklaşan sağanak yağışlar konusunda uyarılarda bulundu. Gök gürültülü sağanak yağış, özellikle Anadolu yakasında aralıklarla etkili oldu. Öğle saatlerinde de yağmur yağışları görüldü.

Meteoroloji yetkilileri, önümüzdeki saatlerde de sağanak yağışların devam etmesini tahmin ediyor. Yaz yağmuruna hazırlıksız yakalanan İstanbullular zor anlar yaşadı.

Kartal ilçesinde sağanak yağmur nedeniyle yollar suyla doldu. Araçlar zor ilerledi. Sağanağa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, saçak altlarına sığınmak zorunda kaldı. Bazı vatandaşlar ise yağmurdan kaçmaya çalıştı.

Ünlü iş insanı onlarca kişinin gözü önünde öldü Ünlü iş insanı onlarca kişinin gözü önünde öldü

Avrupa Yakası'nda Sarıyer, Boğaz ve çevresinde aralıklarla yağış görüldü. Fatih'te de bazı bölgelerde yağmur, trafik yoğunluğuna neden oldu.

Sürücüler, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nün girişlerinde ve bağlantı yollarında yavaşladı. D-100 kara yolu ve TEM Otoyolu'nda da bazı bölgelerde trafik yoğunluğu oluştu.

Sağanak yağış, sürücülere dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları yönünde uyarılarda bulundu. Vatandaşlar, yağmurlu havalarda dışarı çıkmamaları ve evlerinde kalmaları tavsiyesinde bulundu.

Sağanak yağışlar, İstanbul'un çeşitli bölgelerinde etkili oldu. Vatandaşlar, yağmurluk veya şemsiye kullanarak yağmurdan korunmaya çalıştı. Yoğun yağışlara hazırlıksız yakalanan vatandaşlar, yağmur sonrasında oluşan su birikintilerinde zor anlar yaşadı.

Sağanak yağışlar, İstanbul'un birçok ilçesinde trafik akışını aksattı. Araçlar, su birikintilerinde ilerlemekte güçlük çekti. Yağmur nedeniyle bazı yollar ulaşıma kapatıldı.

Meteoroloji yetkilileri, İstanbul'da sağanak yağışların önümüzdeki saatlerde de devam edeceğini tahmin ediyor. Vatandaşlar, yağışlı havalarda dikkatli olmaları ve trafik kurallarına uymaları yönünde uyarılıyor.

Kaynak: rss