İstanbul Büyükşehir Belediyesi Gençlere Barınma Hizmeti Sunuyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Türkiye'nin dört bir yanından İstanbul'a gelen yükseköğrenim öğrencilerine barınma desteği sağlıyor. İBB Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde 14 yurtta, 2023-2024 akademik yılında 5.000'den fazla öğrenciye ev sahipliği yapılmıştır.

Yaz döneminde İBB, beş yurdunu öğrenciler için açık tutacak. Kadıköy, Küçükçekmece, Maltepe, Gaziosmanpaşa ve Bağcılar'daki yurtlarda barınma hizmeti verilecek.

Yaz barınma dönemi 8 Temmuz ila 31 Ağustos tarihleri arasında sürecek. Staj, yaz okulu veya bütünleme sınavları için İstanbul'da kalmak zorunda olan öğrenciler, bu yurtlardan faydalanabilecek.

İBB'nin yurtlarında yaz dönemi barınma ücretleri, yemek dahil günlük 43,3 TL olarak belirlenmiştir. Dönem boyunca geçerli olan yurt kuralları ve düzenlemeleri yaz döneminde de uygulanmaya devam edecektir.

İBB'nin beş nöbetçi yurdunda bulunan yaz barınma kapasitesi, akademik dönem boyunca yurtlarda kalan 1.143 öğrenciyle birlikte 366 ek başvuru sahibiyle doldurulmuştur. Bu, toplamda 1.509 öğrencinin yaz döneminde İBB yurtlarında barınacakları anlamına gelmektedir.

Hava Durumu (17-07-2024) Hava Durumu (17-07-2024)

İBB, öğrencilerin eğitim hayatına destek olmaya ve onlara uygun fiyatlı barınma imkanları sunmaya devam etmektedir. Yaz dönemi barınma hizmeti, öğrencilerin İstanbul'da kalmalarını ve akademik çalışmalarını rahat bir şekilde sürdürmelerini kolaylaştıracaktır.

Kaynak: rss