Lübnan'daki Hizbullah, İsrail'in kuzeyinde birçok askeri tesis ve binayı hedef aldığını duyururken, İsrail de Lübnan'ın güneyine topçu atışları ve hava saldırıları düzenledi.

Hizbullah, yaptığı yazılı açıklamada, mensuplarının İsrail'in kuzeyindeki Metula bölgesinde İsrail askerleri tarafından kullanılan bir binayı 'uygun silahlarla' vurduğunu belirtti. Ayrıca, İsrail'in kuzeyindeki Mayan Baruch bölgesinin top mermileriyle hedef alındığı ve doğrudan isabet aldığı kaydedildi. Doviv ve Ramot Naftali yerleşim yerlerinde de İsrail askerlerinin kullandığı iki bina uygun silahlarla hedef alınarak vuruldu.

Açıklamada, Lübnan'a ait ve İsrail işgali altındaki Kefr Şuba tepelerindeki Es-Summaka mevkiinin de top mermileriyle hedef alındığı belirtildi.

Lübnan resmi ajansı NNA, İsrail savaş uçaklarının Bint Cubeyl bölgesindeki Aytarun beldesine havadan karaya iki füzeyle saldırdığını ve Kefr Kella ilçesini yeniden hava saldırıları ve top atışlarıyla hedef aldığını bildirdi. Ayrıca, Ayta eş-Şaab beldesinin batı mahallesine yapılan hava saldırısı sonucu bir evde hasar meydana geldiği belirtildi.

Öte yandan, İsrail'in Kanal 7 televizyonu, Lübnan'dan İsrail'in kuzeyindeki Mayan Baruch yerleşim birimine 5 füze atıldığını ve olayda can kaybı yaşanmadığını aktardı.

'ABD derin devleti, Biden'ın durumunu halktan gizledi' 'ABD derin devleti, Biden'ın durumunu halktan gizledi'

İsrail ordusu Lübnan harekatına mı hazırlanıyor?

Alman Bild gazetesi, kaynaklarına dayanarak İsrail ordusunun Temmuz ayının ikinci yarısında Lübnan'ın güneyinde Hizbullah'a karşı askeri operasyon başlatacağını bildirdi.

Editör: Haber Merkezi