Kurban Bayramı'nda Hatay'da Mezarlıklar Ziyaretçilerle Doldu

Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin en çok yıktığı şehirlerden Hatay'da, Kurban Bayramı arifesinde yakınlarını kaybedenler mezarlıklarda yoğunluk oluşturdu. Antakya ilçesindeki Narlıca Deprem Şehitliği, Asri Mezarlığı ile İskenderun ilçesindeki Çankaya ve Karaağaç mezarlıklarına akın eden Hataylılar, yakınları için dua edip, çiçeklerle süsledikleri mezarlarda gözyaşı döktü.

Önceki bayramlarda olduğu gibi bugün de mezarlardaki çiçekler sulandı, bazı depremzedeler de toprağa dokunarak yakınlarıyla hasret gidermeye çalıştı.

Hatay'da Su Sorunu Bayramda da Etkisini Gösterdi

Öte yandan Hatay genelinde yaşanan su sorunu, bayramda da kendini gösterdi. Tedbirli depremzedeler suyunu yanında getirirken, su sıkıntısı yaşayanlar ise yetkililerden çözüm beklediğini belirtti.

Narlıca Deprem Şehitliği'nde Duygusal Anlar

Antakya ilçesindeki Narlıca Deprem Şehitliği, bayramda en çok ziyaret edilen mezarlık oldu. Depremde hayatını kaybeden yakınlarını anmak için mezarlığa gelen vatandaşlar, dualar ederek gözyaşı döktü.

"Bayramın ilk günü yakınlarımın mezarına geldim. Depremde onları kaybetmenin acısı çok büyük. Onları çok özledim." - Depremzede Hatice Yılmaz

Asri Mezarlığı'nda Bayramlaşma

Antakya'daki Asri Mezarlığı da bayramda yoğun ilgi gördü. Depremzedeler, yakınlarının mezarları başında bayramlaşarak birbirlerine sarıldı.

"Bayramda yakınlarımızla mezarlıkta bayramlaşmak çok üzücü. Ama onları unutmamak ve anmak için buradayız." - Depremzede Mehmet Ali Demir

Çankaya ve Karaağaç Mezarlıkları'nda Hasret Giderme

İskenderun ilçesindeki Çankaya ve Karaağaç mezarlıkları da depremzedeler tarafından ziyaret edildi. Vatandaşlar, yakınlarının mezarlarına çiçekler bırakarak dua etti.

Tokat'ın üzüm tarhanası coğrafi işaret tescili aldı Tokat'ın üzüm tarhanası coğrafi işaret tescili aldı

"Depremde çok sevdiklerimizi kaybettik. Bayramda onların mezarına gelip hasret gideriyoruz. Onları çok özlüyoruz." - Depremzede Ayşe Çelik

Su Sorunu Bayramda da Can Sıkıntısı Yarattı

Hatay genelinde yaşanan su sorunu, bayramda da can sıkıntısı yarattı. Tedbirli depremzedeler suyunu yanında getirirken, su sıkıntısı yaşayanlar ise yetkililerden çözüm beklediğini belirtti.

"Bayramda bile suyumuz yok. Yetkililerden bu soruna bir an önce çözüm bulmalarını istiyoruz." - Depremzede Mustafa Karadağ

Kaynak: rss