Maserati’den MC20 Icona ve  MC20 Leggenda Maserati’den MC20 Icona ve  MC20 Leggenda

Yurtdışı Türkler ve Gurbetçilere Yönelik Yanlış Vergi İddiası

Son zamanlarda sosyal medyada yayılan "Gurbetçiler yıllık 2000 Euro vatana destek vergisi verecek" iddiası, Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanı Abdullah Eren tarafından yalanlanmıştır.

Eren, yaptığı açıklamada, "Kalbi her daim Türkiye ile atan Avrupalı Türk kardeşlerimize yönelik bu yalanın fütursuzca yayıldığını üzülerek görmekteyiz" ifadelerini kullanmıştır.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının vatanseverliğinin bazı kişileri rahatsız ettiğini belirten Eren, "Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız ana vatan Türkiye ile birdir, beraberdir" mesajını vermiştir.

Eren'in açıklamalarının, yalan iddianın yayılmasını durdurmayı ve Türk vatandaşlarının Türkiye ile olan gönül bağını zedelemeyi amaçladığı düşünülmektedir.

Sosyal medyada yayılan bu asılsız iddiaların, vatandaşlar arasında yanlış anlamalar ve huzursuzluklara yol açabileceği konusunda uyarılmaktadır.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının vatanlarına olan bağlılıklarının sorgulanmasının yersiz ve haksız olduğu vurgulanmaktadır.

Vatandaşları doğru bilgiye ulaşmaları konusunda dikkatli olmaya ve asılsız iddialara itibar etmemeleri konusunda uyarı yapılmaktadır.

Yurt dışındaki Türk vatandaşları, Türkiye'nin ayrılmaz bir parçası olmayı sürdürmekte ve ana vatanlarıyla güçlü bir bağa sahip olmaya devam etmektedir.

Bu bağın, yanlış iddialar ve söylentilerle zedelenmesine izin verilmemelidir.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşlarının, Türkiye'ye olan destekleri ve katkıları, her zaman takdirle karşılanmakta ve değer verilmektedir.

Kaynak: rss