Yaz dönemi atölyeleri yoğun ilgiyle başladı Yaz dönemi atölyeleri yoğun ilgiyle başladı

BURSA – Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından kurulan B-CUBE Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Merkezi, genç girişimci adaylarını kentin büyüme sürecine dahil ederken yerel girişimciliği de geliştirmek amacıyla ‘3 boyutlu tasarım eğitimleri’ne ev sahipliği yapıyor.

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin B-CUBE Akıllı Şehircilik ve İnovasyon Merkezi, girişimci adaylarına yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve ICMPD ile TC Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen ENHANCER Projesi'nin Ortak Kullanım Tesisleri Hibe programından 240 bin Euro’luk hibe desteği almayı başaran merkez, genç girişimcileri Bursa’nın sosyo-ekonomik büyüme sürecine dahil etmeyi ve yerel girişimciliği geliştirmeyi hedefliyor. 

Genc Girisimcilere 3 Boyutlu Tasarim Egitimi 2

Proje kapsamında, 30 kişi 21 hafta boyunca 3 boyutlu tasarım eğitimleri alacak. Katılımcılar, gelişmiş görselleştirme, oyun geliştirme, VR/AR uygulamaları ve prototipleme gibi konularda eğitim görerek kendi iş fikirlerini geliştirme fırsatı bulacaklar. Ayrıca iş modeli ve müşteri doğrulama, pazar ve rakip araştırması, zaman yönetimi, tasarım odaklı düşünme, yenilenebilir enerji ve girişimcilik konularında da eğitim alacak olan katılımcılar, girişimcilik ve inovasyon merkezi aracılığıyla iş fikirlerini hayata geçirebilecekler.

Proje kapsamında, Uludağ Teknoloji Transfer Ofisi Müdür Yardımcısı Nihal Yıldırım tarafından 'Girişimcilik Ekosistemi', FSMH ve Ticarileştirme Koordinatörü Sevcan Kalender tarafından 'Fikri ve Sınai Haklar', Girişimcilik ve Şirketleşme Koordinatörü Yarenur Türe tarafından ise 'İş Modeli ve Müşteri Doğrulama, Pazar ve Rakip Araştırması' konularında eğitimler verildi.

Genc Girisimcilere 3 Boyutlu Tasarim Egitimi 3

Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı Proje Geliştirme Uzmanı Nursema Çiftçi, eğitim programlarının Ortak Girişimcilik ve İnovasyon Merkezi projesi çerçevesinde gerçekleştirildiğini belirtti. Genç girişimci adaylarının Bursa’nın sosyal ve ekonomik büyüme sürecine katılımını ve yerel girişimciliğin güçlenmesini hedeflediklerini vurgulayan Çiftçi, “Proje kapsamında istihdam fırsatlarını artırmayı amaçlıyoruz. Katılımcıların birbirleriyle etkileşim içinde olabileceği bir merkez kurmayı planlıyoruz. Bu merkez aracılığıyla girişimcilik yeteneklerinin geliştirilmesini sağlayacağız. Gençlere inovasyon ve teknoloji sektörlerinde kapasitelerini artırmaya yönelik eğitimler verdik. Katılımcılar, ücretsiz olarak 21 hafta süren 3 boyutlu tasarım eğitimlerini tamamladılar. Animasyon, tasarım ve oyun içerikleri oluşturma fırsatı yakalayarak ürün prototipleri geliştirdiler ve tanıttılar. Projemizle birlikte girişimcilik ekosistemi önem kazandı” şeklinde konuştu.

Genc Girisimcilere 3 Boyutlu Tasarim Egitimi 4

Editör: Haber Merkezi