KİPTAŞ'tan Münevver Karabulut'un Katilinin Annesine İndirimli Ev Satışı Skandalı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) döneminde KİPTAŞ, özel indirimlerle konut satışları gerçekleştirmişti. Şimdi ortaya çıkan bir bilgiye göre, Münevver Karabulut'un katili Cem Garipoğlu'nun annesi Tülay Makbule Garipoğlu da bu kampanyadan yararlanmıştı.

KİPTAŞ'ın 5. Levent projesinin Güzeltepe etabında, 2019 yerel seçimlerinden sadece aylar önce, 18 Eylül 2018'de Tülay Makbule Garipoğlu'na bir daire satıldı. 1 milyon 622 bin TL değerindeki konut için Garipoğlu'na %20,12 oranında indirim uygulandı ve daireyi liste fiyatının %20,12 altında, 1 milyon 295 bin TL'ye satın aldı.

Bu satışın dikkat çekici özelliği, Garipoğlu'nun dairesinin İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya'nın eşi Hatice Nur Yerlikaya'nın dairesiyle aynı blokta yer almasıydı.

Aşure günü hangi gün, Muharrem ayının 10'u ne zaman? Aşure günü hangi gün, Muharrem ayının 10'u ne zaman?

Münevver Karabulut'un ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, indirimli satışa sert bir tepki gösterdi. Sosyal medya paylaşımında, "Tam 15 yıldır ciddi bir hukuki mücadele yürütüyoruz. Adli Tıp kurumu, kolluk, yargılama makamları, ceza dosyaları, ihmaller ve skandallar zinciri... Mezarın açılmasına dair talebimiz ve hukuki süreç hala yürüyor. Bütün bunlar yaşanırken, umut ediyorum ki bu haber doğru değildir. Şayet doğruysa, özneden yola çıkıyorum, yükleme doğru tıkanıyorum. Tek kelimeyle sözün bittiği yerdeyiz. Yazık..." ifadelerini kullandı.

Tülay Makbule Garipoğlu, 3 Mart 2009'da Cem Garipoğlu'nun Bahçeşehir'deki villasında lise öğrencisi Münevver Karabulut'u katletmesinden sonra 197 gün boyunca kaçtı ve daha sonra teslim oldu. "Canavarca hisle adam öldürmek" suçundan 24 yıl hapis cezasına çarptırılan Cem Garipoğlu, 10 Ekim 2014'te cezaevinde ölü bulundu.

Tülay Makbule Garipoğlu ve amcası Hayyam Garipoğlu, suçluya yardım ve delil karartma suçlarından 3'er yıl hapis cezasına çarptırıldı. Cezasının kesinleşmesinin ardından Tülay Makbule Garipoğlu, 29 Temmuz 2012'de Kocaeli Cumhuriyet Başsavcılığı'na teslim oldu. Hayyam Garipoğlu ise ortadan kayboldu.

Kocaeli Yarı Açık Kadın Cezaevi'ne gönderilen Tülay Makbule Garipoğlu, 7 ay cezaevinde kaldıktan sonra denetimli serbestlikten yararlandı ve 6 ay boyunca adliyede çalıştı.

Kaynak: rss