Fransa, EURO 2024 Hazırlıklarında Virüs Salgınıyla Mücadele Ediyor

Fransa Milli Takımı, EURO 2024'e hazırlanırken bir virüs salgınıyla karşı karşıya kaldı. Takımın bazı oyuncuları ve personeli baş ağrısı, soğuk algınlığı ve kramplar yaşıyor.

L'Équipe gazetesine göre, virüs salgını ilk maç öncesinde endişe yarattı. Fransa, 17 Haziran Pazartesi günü Avusturya'ya karşı ilk maçına çıkacak.

Takım içindeki belirtiler çarşamba gününden beri devam ediyor. Belirtiler şiddetli olmasa da, etkilenen oyuncular henüz tam olarak belirlenemedi.

Fransa, D Grubu'nda Polonya, Hollanda ve Avusturya ile mücadele edecek. EURO 2024'ün başlamasına saatler kala yaşanan virüs krizi, takımda endişe yarattı.

Mbappe İdmanı Kaçırdı

Real Madrid'in yeni transferi Kylian Mbappe, Kingsley Coman ve Ousmane Dembele, virüsün bulaştığı futbolcular arasında yer alıyor. Mbappe bu nedenle son idmana çıkamadı.

EURO 2024'e iyi bir başlangıç yapmak isteyen Fransa, turnuvanın favori takımlarından biri olarak gösteriliyor. Virüs krizi, takımın hazırlıklarını olumsuz etkileyebilir.

Lugano nerenin, hangi ülkenin takımı? Fenerbahçe’nin rakibi Lugano’nun kadrosu ve başarıları Lugano nerenin, hangi ülkenin takımı? Fenerbahçe’nin rakibi Lugano’nun kadrosu ve başarıları

Dembele: "Birkaç Gün İçinde Herkes İyi Olacak"

Fransa'nın önemli isimlerinden Ousmane Dembele, gazetecilere yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Geçen hafta grip oldum ve ilk grip olan bendim. Ama şimdi kendimi çok daha iyi hissediyorum. Takım da çok daha iyi. Birkaç gün içinde herkes iyi olacak."

Fransa'nın virüs krizi, dünya basınında da merakla takip ediliyor. Takımın önemli isimlerinden bazılarının etkilenmesi, EURO 2024'teki performanslarını olumsuz etkileyebilir.

Kaynak: rss