Fevzi Çakmak Mahallesi'nde bulunan 1120 Sokak'ta meydana gelen olay, sakinleri büyük bir endişeye sürükledi. İnşaat çalışmaları nedeniyle oluşan çatlaklar, 6 katlı bir binada daha da artınca, bina sakinleri saat 22.30 sıralarında durumu yetkililere bildirdi.

Olay yerine gelen polis ekipleri, çevrede güvenlik önlemi aldı. Esenler Belediyesi'ne ait zabıta ekipleri, binada yaptıkları incelemede herhangi bir olumsuzluk tespit etmedi ancak olası risklere karşı tedbir olarak apartmanda oturanların tahliyesine karar verdi.

Tahliye edilen bina sakinleri, belediye ekiplerinin belirlediği otellere yönlendirildi. Zabıta ekipleri, gece boyu bina ve çevresinde önlem alarak, detaylı incelemelerin gündüz saatlerinde gerçekleştirileceğini belirtti.

Binada yaşayan Velit Acar, "Yan binadaki inşaat çalışmaları nedeniyle evimizin balkonunda çatlaklar oluştu. Belediyeye bildirdik ve şimdi de tahliye ediliyoruz" ifadelerini kullandı.

İBB ile İstanbul Barosu arasında protokol imzalandı İBB ile İstanbul Barosu arasında protokol imzalandı

"Daha önce de küçük çatlaklar vardı ancak son zamanlarda daha da arttığını fark edince tedirgin olduk" diyen Acar, "Belediye ekipleri yardımcı oluyor ve bizi otele yerleştiriyorlar" diye ekledi.

Zabıta ekipleri, binanın yapısal bütünlüğünü detaylı bir şekilde inceleyecek ve gerekli önlemleri alacak. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kaynak: HABER MERKEZİ