SON DAKİKA| IMF'den Türkiye büyüme tahminine revizyon SON DAKİKA| IMF'den Türkiye büyüme tahminine revizyon

Cumhurbaşkanı Erdoğan Enflasyonla Mücadeleye İlişkin Açıklamalarda Bulundu

Kazakistan dönüşü gazetecilerin sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, vatandaşlardan enflasyon konusunda sabır talep etti. Erdoğan, enflasyonla mücadelenin önemine vurgu yaparak, hedeflerine ulaşacağına inandığını belirtti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Açıklaması

Erdoğan enflasyonla ilgili açıklamasında şunları kaydetti:

"Enflasyon konusundaki mücadelemizde sabır ve desteğiniz çok önemli. Enflasyonda düşüş trendi başladı ve bu hızla devam edecek. Biz ulaşacağımız hedeflere inanıyoruz. Başlangıçta hedeflerimiz iddialı görünse de başarıya emin adımlarla ilerliyoruz. Uyguladığımız programın etkililiğini net bir şekilde görüyoruz."

"Başlangıçta programlarımıza şüpheyle yaklaşanlar oldu. Ancak şimdi programımızın çalıştığına dair kanıtlar açıkça ortada. Bazıları gelen paraların sıcak para olduğunu iddia etti. Ancak bu iddialar tamamen asılsızdır. Biz sorunların farkındayız ve bunları çözecek güçlü bir siyasi irade sahibine sahibiz."

"En büyük sorunlarımız arasında hayat pahalılığı yer alıyor. En adaletsiz vergi enflasyondur. Bu nedenle dar gelirli vatandaşlarımıza, asgari ücretlilere ve emeklilere popülizme kaçmadan, kalıcı bir şekilde enflasyonu tek haneye düşürmek en büyük önceliğimiz olmalıdır. Vatandaşlarımızın refah seviyesini yükseltmek için var gücümüzle çalışacağız."

Kaynak: rss