Osmangazi Belediyesi, 2024 yılının ilk yarısında Bursa'daki sokak hayvanlarının kontrolsüz üremesini önlemek için büyük çaba sarf etti.

Toplam 2170 sokak hayvanını kısırlaştırarak, Bursa'daki diğer 16 ilçe belediyesinden daha fazla kısırlaştırma gerçekleştirdi.

Sokak Hayvanı Kısırlaştırma (2)

6 ayda 2170 kedi ve köpek kısırlaştırıldı

Belediye ekipleri, sokaklarda devriye gezip gelen ihbarları değerlendirerek başıboş hayvanları Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi'ne götürdü. Veterinerlik İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalar, hem toplum güvenliğini sağlamayı hem de sokak hayvanlarının yaşam haklarını korumayı amaçlıyor.

297 SOKAK HAYVANI SAHİPLENDİRİLDİ

Mağdur Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi, kısırlaştırma faaliyetlerinin yanı sıra birçok hayvanın sağlık kontrollerini ve tedavilerini gerçekleştirdi. 2024'ün ilk altı ayında, 6,562 sokak hayvanına bakım hizmeti sunuldu ve 1,664 hayvana koruyucu hekimlik hizmeti sağlandı. Merkez, 297 hayvanı yeni sahipleriyle buluşturdu. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, ilçenin çeşitli bölgelerine 40,150 kilogram kuru mama dağıtarak sokak hayvanlarının beslenmesini sağladı.

Sokak Hayvanı Kısırlaştırma (3)

Otomobil yağmur suyu kanalına düştü: 1 ölü, 2’si çocuk 3 yaralı Otomobil yağmur suyu kanalına düştü: 1 ölü, 2’si çocuk 3 yaralı

“ETKİN KISIRLAŞTIRMA İLE POPÜLASYONU AZALTABİLİRİZ”

Osmangazi Belediye Başkanı Erkan Aydın, "Sokak hayvanları, yaşamımızı zenginleştiren önemli varlıklardır. Kısırlaştırma ve sahiplendirme politikalarını destekliyoruz. Etkin kısırlaştırma ile artan sokak hayvanı sayısını azaltabiliriz. Sokak hayvanlarının yaşam koşullarını iyileştirerek, onlara daha iyi bir yaşam sunmayı ve toplumsal sorunları azaltmayı hedeflemeliyiz" diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi