Sancaktepe'de 20 Projenin Toplu Temel Atma Töreni

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sancaktepe Belediyesi tarafından hayata geçirilecek 20 projenin toplu temel atma törenine katıldı. Törende CHP Parti Meclisi Üyeleri, CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik, diğer ilçe belediye başkanları ve vatandaşlar yer aldı.

CHP Genel Başkanı Özel'in Mesajı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Srebrenitsa Soykırımı'nın yıldönümü anmaları nedeniyle Bosna Hersek'te bulunması sebebiyle törene katılamadı ancak yazılı bir mesaj gönderdi. Mesajında projelerin Sancaktepe'yi daha modern ve yaşanabilir bir ilçe haline getireceğine inandığını ve törene katılamamaktan dolayı üzüntü duyduğunu belirtti.

MEB'den aynı şirkete milyonluk ihaleler MEB'den aynı şirkete milyonluk ihaleler

İmamoğlu: "Sancaktepe'nin En Başarılı Belediye Başkanı Alper Yeğin Olacak"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin'in Sancaktepe'ye hak ettiği hizmeti vereceğine inandığını ifade etti. Yeğin'in geçmişteki görevlerindeki çalışma disiplinini ve ahlakını bildiğini belirten İmamoğlu, "Göreceksiniz, sizin desteğinizle Sancaktepe'nin gelmiş geçmiş en başarılı belediye başkanı Alper Yeğin olacak" dedi.

"Derdiniz Makam Değil, Vatandaş Olsun"

İmamoğlu, belediye başkanlığının bir makam sahibi olmak değil, yüce bir görev ve sorumluluk sahibi olmak anlamına geldiğini vurguladı. "Makamına değil, görevine ve sorumluluklarına odaklananlar en güzel makama kavuşurlar" diyen İmamoğlu, halkın gönlünde taht kuranların makamlarında değil, hizmetlerinde başarılı olacaklarına inandığını belirtti.

"Hizmeti Eşit Vermek İçin Her Türlü İmkanı Seferber Ederim"

İstanbul'un 39 ilçesine eşit destek ve iş birliği ortamı sunduklarını hatırlatan İmamoğlu, "Hizmeti eşit vermek adına her türlü imkanı seferber ederim" dedi. Vatandaşların ekonomik krizle mücadele ettiğine dikkat çeken İmamoğlu, kamu kurumlarındaki israfı önleyerek akılcı ve verimli yatırımlar yapılması gerektiğini vurguladı. "Milletimizin parasını milletimize vermektir" diyen İmamoğlu, vatandaşların ihtiyaçlarını karşılamaya odaklanacaklarını ifade etti.

"Onlar Adil Olmakta Yarışacaklar"

İmamoğlu, konuşmasını "20 projemizin hayata geçmesini sağlayan Alper Yeğin başkana ve ekibine teşekkür ediyorum. Allah utandırmasın. Eminim tüm belediye başkanlarımız iyilikte, adil olmakta, icraatta ve insanlarını mutlu etmekte yarışacaklar. Partizanlıkta değil, vatandaşlarına hizmet etmekte yarışacaklar" diyerek tamamladı.

Proje Detayları

Sancaktepe Belediye Başkanı Alper Yeğin, toplu temel atma töreni kapsamında hayata geçirilecek projeleri tanıttı. Yuvamız İstanbul vizyonunu Sancaktepe'de sürdüreceklerini belirten Yeğin, beş güreşhane, üç mahalle evi, iki aile sağlığı merkezi, bir muhtarlık binası, bir kütüphane, 50 bin metrekarelik bir park, bir fitness salonu ve diğer projelerin çalışmalarına başladıklarını açıkladı.

"Halkçı Belediyecilik Uygulamasıdır"

CHP İstanbul İl Başkanı Özgür Çelik de konuşmasında, "Temeli atılan projeler gençler, kadınlar, çocuklar, emekliler içindir. İşte bunun adı halkçı belediyecilik uygulamasıdır" dedi. Konuşmaların ardından protokol üyeleri butona basarak 20 projenin temelini attı.

Kaynak: rss