Bursa Büyükşehir Belediyesi adına Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (BKSTV) tarafından düzenlenen 62. Uluslararası Bursa Festivali'nde Anadolu ve Rumeli müziğinin büyüleyici tınıları yankılandı.

Osmangazi’de şenlik dolu bir gün Osmangazi’de şenlik dolu bir gün

Ege’nin Iki Yakası Bursa’da Buluştu (2)

Bursa Büyükşehir Belediyesi'nin himayesinde ve Atış Grup ana sponsorluğunda gerçekleştirilen, Türkiye'nin en uzun soluklu festivali olan Uluslararası Bursa Festivali, şehrin kültür ve sanat yaşamına değer katmayı sürdürüyor. Anadolu müziğinin modern çalgıları olan cümbüş ve divaneyi, blues, flamenko ve rebetiko gibi farklı müzik türleriyle harmanlayan Duble Salih, Yıldırım Cazibe Merkezi'nde dinleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı. Salih Nazım Peker ve Salih Korkut, çalgılarıyla Anadolu ve Rumeli'nin eşsiz ezgilerini farklı yorumlarla sunarak, Ege'nin iki yakasını Bursa'da buluşturdu.

Ege’nin Iki Yakası Bursa’da Buluştu (3)

Duble Salih, halk müziğine deneysel ve yenilikçi yaklaşımlar sunan bir topluluk olarak, Mahpushane Çeşmesi'nin ardından ünlü dizi Çukur'da yayınlanan Giresun Türküsü'nü de seslendirerek büyük beğeni topladı ve izleyiciler tarafından ayakta alkışlandı.

Etkinlik öncesinde, 36. Uluslararası Altın Karagöz Halk Dansları Yarışması için Bursa'da bulunan Bolivya, Bosna Hersek, Polonya ve İspanya halk dansları ekipleri, sergiledikleri gösterilerle izleyicilere büyüleyici anlar yaşattı. (Ahmet Yasin Azizoğlu)

Kaynak: HABER MERKEZİ