İçişleri Bakanlığı Açıklaması: Diyarbakır'da 16 Kişi Gözaltına Alındı

İçişleri Bakanlığı'nın yaptığı açıklamaya göre, 22 Haziran 2024 Cumartesi günü Diyarbakır'ın Sur ve Kayapınar ilçelerinde iki ayrı işletmeye giren 16 kişi, Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gözaltına alındı.

Edinilen bilgilere göre, şüphelilerin işlemleri halen Diyarbakır İl Emniyet Müdürlüğü'nde devam ediyor. Gözaltına alınan kişilerin, bugün Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'na sevk edilmeleri bekleniyor.

Yetkililer, soruşturmanın çok yönlü olarak sürdürüldüğünü ve olayla ilgili detaylı bilgiler ilerleyen saatlerde kamuoyuyla paylaşılacağını bildirdiler.

İçişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, devletin terörle mücadelede entschlossen olduğunu ve bu tür olayların milli güvenliğimize yönelik saldırılar olarak değerlendirildiğini vurguladı.

Bakanlığın açıklamasında, "Halkımızın huzur ve güvenliğini sağlamak için tüm tedbirler alınmaktadır ve bu tür olayların failleri en ağır şekilde cezalandırılacaktır" denildi.

Yetkililer, vatandaşların güvenli bir ortamda yaşamaları için devletin tüm imkanlarını seferber ettiğini ve bu hedef doğrultusunda çalışmalarını aralıksız sürdüreceklerini belirttiler.

SON DAKİKA HABERİ: Samsun-Çarşamba'da deprem! SON DAKİKA HABERİ: Samsun-Çarşamba'da deprem!

Diyarbakır'da meydana gelen olayla ilgili soruşturma, Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı'nın gözetiminde tüm yönleriyle devam ediyor. Soruşturmanın neticeleri kamuoyuna zamanında açıklanacaktır.

Kaynak: rss