Hani'de Kaybolan Çocuklar İçin Geniş Kapsamlı Arama Başlatıldı

İki kuzenin kaybolduğu bildirildi

Hani ilçesine bağlı Kuyular köyünde, Zeynep Ö. (4) ve Sude K. (3) adlı iki kuzen, öğle saatlerinde oyun oynamak için evlerinden ayrıldıktan sonra kayboldu. Aileler, çocuklardan bir süre haber alamayınca endişelenerek aramaya koyuldu. Çevrelerinde yaptıkları aramalar sonuçsuz kalınca durumu 112 Acil Çağrı Merkezi'ne bildirdi.

16 Temmuz 2024 Salı gününün son dakika önemli gelişmeleri! (CNN TÜRK 16.30 bülteni) 16 Temmuz 2024 Salı gününün son dakika önemli gelişmeleri! (CNN TÜRK 16.30 bülteni)

Jandarma, AFAD ve köylülerden oluşan ekipler arama çalışmalarına katıldı

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve AFAD ekipleri sevk edildi. Ayrıca köy halkından oluşan yaklaşık 100 kişilik bir ekip de arama çalışmalarına destek verdi. Ekipler, çocukların bulunması için köy ve çevresinde geniş çaplı bir arama başlattı.

Aileler çocuklarını görenlerden yardım istedi

Kayıp çocukların aileleri, çocukları görenlerin en yakın güvenlik güçlerine haber vermelerini istedi. Aileler, çocuklarının bulunması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını ifade etti.

Arama çalışmaları devam ediyor

Jandarma, AFAD ve köylülerden oluşan ekipler, çocukları bulmak için arama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Aileler, çocuklarının sağ salim bulunmasını umutla bekliyor.

Kaynak: rss