Gece saatlerinde Çınar ilçesi ile Mazıdağı arasındaki bölgede başlayan yangın, rüzgarın etkisiyle hızla yayıldı. Sonuç olarak, Diyarbakır'da 3, Mardin'de ise 2 kişi hayatını kaybetti.

Sağlık Bakanlığı iller arası yer değiştirme (tayin) kura çekimi 2024 ne zaman? Sağlık Bakanlığı iller arası yer değiştirme (tayin) kura çekimi 2024 ne zaman?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Diyarbakır’ın Çınar ilçesine bağlı Köksalan Mahallesi ve Yazçiçeği köyü ile Mardin’in Mazıdağı ilçesine bağlı Yücebağ ve Yetkinler köyünde meydana gelen yangında toplam 5 kişi hayatını kaybetti, 10'u ağır 44 kişi ise yaralandı. Diyarbakır'da 3, Mardin'de 2 can kaybımız bulunmaktadır. Olayın ardından 35 ambulans ve 7 UMKE ekibi bölgeye sevk edildi. Hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum" ifadelerine yer verdi.

Bakan Yerli̇kaya: Yangin kontrol altında

Ayrıca, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya da sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, yangının kontrol altına alındığını duyurdu. Yerlikaya, ekiplerin bölgede soğutma çalışmalarının hala devam ettiğini vurguladı.

Diyarbakır ve Mardin arasındaki ekili alanlarda yangın: 3 ölü, 9 yaralı Diyarbakır ve Mardin arasındaki ekili alanlarda yangın: 3 ölü, 9 yaralı

Editör: Haber Merkezi