Dilan ve Engin Polat'a 40 Yıla Kadar Hapis Cezası Talebi

Anadolu 2. Asliye Ceza Mahkemesi, Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosunun Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 28 sanık hakkında düzenlediği iddianameyi kabul etti.

İzmir'de elektrik kaçağı 2 cana mal oldu... Özgür Özel: Sorumlular hesap verecek! İzmir'de elektrik kaçağı 2 cana mal oldu... Özgür Özel: Sorumlular hesap verecek!

İddianamede, Dilan ve Engin Polat hakkında "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme", "Suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama" ve "Futbol ve diğer spor müsabakalarında bahis ve şans oyunları düzenlenmesi hakkında kanuna muhalefet" suçlarından toplamda 20'şer yıldan 40'şar yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Diğer 26 şüpheli hakkında ise farklı suçlardan değişen oranlarda hapis cezası talep edildi. Mahkeme, ilk duruşmayı 4 Eylül'de yapmaya karar verdi. Duruşmalar 5 ve 6 Eylül'de devam edecek.

İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Soruşturma Bürosu, Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 28 şüpheliyle ilgili soruşturmayı tamamladı. Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, Polat çifti hakkında söz konusu suçlamalardan dolayı 20'şer yıldan 40'şar yıla kadar hapis cezası istendi.

İddianame, İstanbul Anadolu 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ne gönderildi. Mahkeme, iddianameyi kabul ederek Dilan ve Engin Polat'ın da aralarında bulunduğu 28 şüpheli için 4, 5 ve 6 Eylül tarihlerinde duruşma günü verdi. Polat çifti, 4 Eylül'de ilk kez hakim karşısına çıkacak.

Kaynak: rss