Eskişehir ve Çevresinde Yerel Sağanak Yağış Bekleniyor

Meteoroloji 3. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahmin raporuna göre, bölge genelinin parçalı bulutlu olacağı bildirildi. Bugün akşam saatlerinde Mihalıççık, Sivrihisar ve Günyüzü çevrelerinde, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra ise Eskişehir'in güney ve doğu kesimlerinde yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların görülmesi bekleniyor.

SON DAKİKA HABERİ: İstanbul'da göçmen kaçakçılarına KALKAN-26 darbesi! SON DAKİKA HABERİ: İstanbul'da göçmen kaçakçılarına KALKAN-26 darbesi!

Hava sıcaklığıyla ilgili olarak, Bursa çevresinde önemli bir değişiklik beklenmezken, Eskişehir, Kütahya ve Bilecik illerinde sıcaklığın 4 ila 6 derece azalması öngörülüyor.

Kuvvetli Rüzgar ve Fırtına Bekleniyor

Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden orta kuvvette eseceği, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden itibaren Kütahya ve Bilecik illeri genelinde zaman zaman saatte 40 ila 60 kilometre hızla kuvvetli, Bursa ili genelinde ise aynı yönlerden saatte 50 ila 70 kilometre hızla kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği öngörülüyor.

Bahar ve yaz aylarında meydana gelen gök gürültülü sağanak yağışlar sırasında kuvvetli rüzgar, kısa süreli kuvvetli yağış, yerel dolu yağışı ve yıldırım düşmesi gibi olumsuzluklar yaşanabildiği için Meteoroloji, ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği konusunda uyarıda bulundu.

Editör: Haber Merkezi