NBA'de Detroit Pistons, Koç Monty Williams ile Yollarını Ayırdı

Geçtiğimiz sezonu düşük performansla geride bırakan Detroit Pistons, koç Monty Williams ile yollarını ayırdı. ESPN'den Adrian Wojnarowski'nin haberine göre, Pistons'ta geçirdiği bir sezonun ardından takımdan ayrılan Williams'a sözleşmesinden kalan 5 yıl 65 milyon dolar ödenecek.

SON DAKİKA! Allan Saint-Maximin, resmen Fenerbahçe'de SON DAKİKA! Allan Saint-Maximin, resmen Fenerbahçe'de

Takımın basketbol operasyonlarından sorumlu yeni başkanı Trajan Langdon, Williams ile olumlu bir ilişkiye sahip olsa da görevden alma kararının kulübün sahipleri düzeyinden alındığı belirtildi. Kaynaklar, Pistons'ın sahibi Tom Gores ve başkan yardımcısı Arn Tellem'in Williams'ın ayrılması konusunda kararlı olduklarını, Langdon'ın ise kararı çarşamba günü Williams'a ilettiğini aktardı.

Takımın Düşük Performansı ve Williams'ın Ayrılışı

Pistons, 2022-23 sezonunda ligi 23 galibiyet ve 59 mağlubiyetle 15. sırada tamamladı ve play-off'ları kaçırdı. Takımın düşük performansı, Williams'ın ayrılmasının ana nedenlerinden biri olarak gösteriliyor.

Williams'ın Pistons ile olan kontratı, 2027-28 sezonunun sonuna kadar devam ediyordu. Kulüp, kalifiye bir koç bulmak için bir arama başlatırken, Williams'a ödenecek tazminat Pittsburgh Steelers'ın eski baş antrenörü Mike Tomlin'e 2007 yılında ödenen 4 milyar 44 milyon dolarlık tazminattan sonra bir NBA koçuna ödenen en yüksek tazminat olacak.

Pistons'ın Geleceği

Williams'ın ayrılışının ardından Pistons, yeni bir koç ararken önemli kararlar almak zorunda kalacak. Langdon, taktik becerilere sahip, hem saha içinde hem de saha dışında lider olabilecek bir koç arayışında olduğunu belirtti.

Pistons, Cade Cunningham ve Jaden Ivey gibi genç yeteneklere sahip gelecek vadeden bir kadroya sahip. Yeni koçun bu genç oyuncuları geliştirerek takıma başarıyı geri getirmesi bekleniyor.

Kaynak: rss