Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Azerbaycan'ın Milli Kurtuluş Günü Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Azerbaycan'ın 15 Haziran Milli Kurtuluş Günü'nü kutladı. Sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşan Erdoğan, "Can Azerbaycan'ın 15 Haziran Milli Kurtuluş Günü'nü en kalbi duygularımla tebrik ediyor, Azerbaycanlı tüm kardeşlerime selam ve muhabbetlerimi iletiyorum. Yaşasın Azerbaycan!" ifadelerini kullandı.

Hava Durumu (17-07-2024) Hava Durumu (17-07-2024)

Erdoğan'ın mesajı, Azerbaycan'ın 15 Haziran 1992 tarihinde Sovyetler Birliği'nden bağımsızlığını kazanmasının anısına kutlanan Milli Kurtuluş Günü'ne denk geldi. Azerbaycan, o tarihten bu yana Türkiye ile yakın ilişkiler geliştirerek iki ülke arasında güçlü bir dostluk bağı kuruldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın mesajı, Azerbaycan'ın bağımsızlığını ve egemenliğini destekleyen Türkiye'nin tutumunu bir kez daha vurguladı. Türkiye, Azerbaycan'ın toprak bütünlüğünü ve Dağlık Karabağ sorununun barışçıl bir şekilde çözülmesini her zaman desteklemiştir.

Azerbaycan'ın Milli Kurtuluş Günü, Azerbaycan halkı için büyük bir öneme sahiptir. Bu gün, ülkenin bağımsızlığını ve özgürlüğünü kazanmasının kutlandığı bir bayramdır. Azerbaycan halkı, bu günü geçit törenleri, konserler ve diğer etkinliklerle coşkuyla kutlamaktadır.

Kaynak: rss