Sibergöz-50 Operasyonları: Jandarma Siber Suçlarla Mücadele Etti

Jandarma Genel Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinesinde İl Jandarma Komutanlıklarınca "Sibergöz-50" operasyonları düzenlendi. Elazığ, Niğde ve Edirne merkezli Adana, Diyarbakır, Mersin, Gaziantep, İstanbul, Amasya, Ankara, İzmir, Kastamonu ve Muğla olmak üzere toplam 13 ilde gerçekleştirilen operasyonlarda çok sayıda şüpheli yakalandı.

Elazığ

Elazığ İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Elazığ merkezli Adana, Diyarbakır ve Mersin'de düzenlediği operasyonlarda, sosyal medya uygulamaları üzerinden "Evde Sabun Paketleme" işi yaparak vatandaşları dolandırdığı tespit edilen 11 şüpheliyi yakaladı.

Niğde

Niğde İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Niğde merkezli Gaziantep ve Mersin'de düzenlenen operasyonlarda, sosyal medya platformlarında bazı sayfalara üye oldukları ve resim paylaştıkları kişilerle iletişime geçerek, elde ettikleri görüntüleri ailelerine göndermekle tehdit edip vatandaşları dolandırdığı tespit edilen 7 şüpheliyi yakaladı.

Edirne

Edirne İl Jandarma Komutanlığı Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, Edirne merkezli İstanbul ve Amasya'da düzenlenen operasyonlarda, sosyal medya platformlarında oluşturdukları sohbet odaları üzerinden iletişim kurdukları kişilere ücret karşılığında özel fotoğraflar gönderme vaadiyle vatandaşları dolandırdığı tespit edilen 2 şüpheliyi yakaladı.

Sağlık Bakanlığı iller arası yer değiştirme (tayin) kura çekimi 2024 ne zaman? Sağlık Bakanlığı iller arası yer değiştirme (tayin) kura çekimi 2024 ne zaman?

Diğer İller

Ankara, İzmir, Kastamonu ve Muğla İl Jandarma Komutanlıkları Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlükleri de sosyal medya uygulamaları üzerinden cinsel taciz suçunu işledikleri, müstehcen içerikli resim ve videolar paylaştıkları ve yasa dışı bahis oynamaya teşvik ettikleri tespit edilen 4 şüpheliyi yakaladı.

Operasyonlar sonucunda çok sayıda bilgisayar, telefon, simkart, taşınabilir bellek ve banka/kredi kartı ele geçirildi.

Kaynak: rss