Özel'den Dervişoğlu Seçimi Hakkında İlk Değerlendirme

CHP lideri Özel'den İYİ Parti'de Genel Başkanlığa Dervişoğlu hakkında ilk açıklama. CHP lideri, Özel, İYİ Parti'de Genel Başkan seçilen Dervişoğlu hakkında ilk yorumunu paylaştı. Özel, Dervişoğlu'nun yeni görevine atıfta bulunarak, "Dervişoğlu'nun liderliği altında İYİ Parti'nin rotasında nasıl bir değişiklik olacağını görmek ilgi çekici olacak" dedi. Ayrıca, "Partimizin farklı bir bakış açısına ve liderliğe karşı her zaman açığız. Ancak, politikalarımız ve değerlerimiz açısından uyumlu olup olmayacağını görmek için bekleyeceğiz" diye ekledi. Özel'in bu açıklamaları, siyasi arenadaki yeni gelişmelere yönelik merakı artırırken, İYİ Parti'nin gelecekteki rotası hakkında da spekülasyonları tetikledi. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Manisa'da düzenlenen 484. UNESCO Uluslararası Manisa Mesir Macunu Festivali'nde düzenlenen fener alayına katıldı. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özgür Özel, İYİ Parti Genel Başkanı seçilen Müsavat Dervişoğlu'nu tebrik ederek, "İyi bir siyasi partide iç demokrasi yarışının hem o partiye hem de ülkenin demokrasisine katkı sağladığını düşünüyoruz. Dervişoğlu'nun seçimi, İYİ Parti için yeni bir dönemin başlangıcı olabilir. İYİ Parti'nin geleceğine ilişkin başarılar diliyoruz." şeklinde konuştu. Ayrıca Özgür Özel, "İYİ Parti, nitelikli insanlardan oluşan bir yapıya sahiptir. Son seçimlerde de Türkiye İttifakı çatısı altında bir araya gelen birçok nitelikli birey, Adalet ve Kalkınma Partisi ile MHP'nin oluşturduğu Cumhur İttifakı'na geçit vermedi. Bu nitelikli insanların partisi, kendisine yeni bir yol çiziyor. Müsavat Bey'e bu yeni dönemde başarılar diliyorum" ifadelerini de kullandı.

Davutoğlu'ndan İmamoğlu'na ziyaret: Allah utandırmasın, her zaman yanınızdayız Davutoğlu'ndan İmamoğlu'na ziyaret: Allah utandırmasın, her zaman yanınızdayız

'Akşener'in Türk siyasetinde önemli bir rolü var'

Özel ayrıca, Meral Akşener'in Türk siyasetinde önemli bir etkiye sahip olduğunu vurgulayarak, Akşener'in Millet İttifakı'nın önemli isimlerinden biri olduğunu ve Türk siyasi tarihinde önemli bir iz bıraktığını ifade etti. Özel, Akşener'in veda konuşmasının anlamlı olduğunu belirterek, ona bundan sonraki yaşamında sağlık ve başarılar dilediğini ifade etti.

Özel, "Bana abla mabla deme" diyen Akşener'e "Canı sağ olsun, ablam benim" demişti

Akşener, 28 Mart parti mensuplarıyla iftar programı sonrası yaptığı konuşmada, CHP'ye yönelik şu ifadeleri kullanmıştı: "Bana abla mabla demeyin, istemiyorum. Çünkü sizin bana vıcık vıcık riyakarlıkla abla demeniz beni samimiyetle ablası, kardeşi ve annesi gören milletimize yapılmış koca bir hakarettir." Özel, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in "Bana abla mabla demeyin, istemiyorum" sözlerine ilişkin şu açıklamayı yapmıştı: "Genel Başkan'ıma cevabım iki kelime: Canı sağ olsun, ablamdır. Eski dosttan düşman olur mu?"

Sosyal Medya Hesaplarımız

Twitter (X) Facebook İnstagram
Editör: TE Bilisim