Bursa Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı öncesinde 17 ilçede yer alan 1300 mezarlıkta yaptığı bakım, onarım ve temizlik çalışmalarıyla vatandaşların kabir ziyaretlerini daha rahat ve huzurlu gerçekleştirmelerini sağlıyor.

Büyükşehir Belediyesi Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı'na bağlı Mezarlıklar Şube Müdürlüğü, bayram süresince vatandaşların kabir ziyaretlerini sorunsuz yapabilmeleri için 17 ilçedeki 1060 mahalle mezarlığında geniş çaplı temizlik çalışmaları başlattı. Bu kapsamda, 1300 mezarlıkta yürüyüş alanlarındaki otlar özenle temizleniyor, ağaçların budama işlemleri tamamlanıyor. Ayrıca, mezarlık içindeki çeşme, yol, mezarlık kapısı ve malzeme deposu gibi eksiklikler de giderilerek bayrama hazır hale getiriliyor.

Büyükşehir Ile 17 Ilçedeki Mezarlıklar Bayrama Hazır (2)

Kurban Bayramı yaklaşırken tüm Bursalıların bayramını kutlayan Sağlık İşleri Dairesi Başkanı Düşünsel Şentürk, "Bursa Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı 17 ilçede 1300 mezarlık bulunuyor. Bu mezarlıklarda bakım ve temizlik çalışmalarını sürekli sürdürüyoruz. Yaklaşan Kurban Bayramı nedeniyle tüm mezarlıklarımızın bakım ve temizliğini yeniden gözden geçiriyoruz. Vatandaşlarımızın kabir ziyaretlerini rahat ve sorunsuz hale getirmek için çalışmalarımıza hız verdik" diye konuştu.

Başkan Bozbey, “Kentin geleceğine birlikte imza atalım” Başkan Bozbey, “Kentin geleceğine birlikte imza atalım”

Büyükşehir Ile 17 Ilçedeki Mezarlıklar Bayrama Hazır (4)

Büyükşehir Ile 17 Ilçedeki Mezarlıklar Bayrama Hazır (1)

Kaynak: HABER MERKEZİ - BÜLTEN