BURULAŞ tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Bursa Şehirlerarası Otobüs Terminali’ndeki Diyanet’e ait mola yerini kaldırma kararıyla ilgili bazı haber siteleri ve sosyal medya hesaplarında yer alan asılsız ithamlara karşı kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı doğmuştur. 2019 yılında İl Müftülüğü’nün yolcular için danışma noktası olarak kurduğu ‘Diyanet Mola’ standının kapatılması kararı, 2024 Ocak ayında geçmiş dönem BURULAŞ Genel Müdürlüğü tarafından alınmıştır.

BURULAŞ Genel Müdürlüğümüz, geçmiş dönemde alınan bu kararı uygulamıştır. 'Diyanet Mola' standının uzun süredir atıl vaziyette bulunduğu ve çeşitli uygunsuzluklara mekân olduğu müdürlüğümüzce tespit edilmiştir. Terminal esnafı da mola yerinin uygun olmadığını ve kaldırılması gerektiğini hem önceki dönemde hem de bu dönemde BURULAŞ’a bildirmiştir. Kasım 2023’ten bu yana, standın amacına uygun kullanılmadığına ve kaldırılması gerektiğine ilişkin görevli personelin tespitleri ve raporları bulunmaktadır.

Çelebi Mehmet Yıldırım'da anıldı Çelebi Mehmet Yıldırım'da anıldı

BURULAŞ Genel Müdürlüğü, konuyla ilgili olarak İl Müftülüğü ile iletişime geçmiş ve Müftülük'ten mevcut cami veya mescit yakınında yeni bir lokasyon belirlemelerini talep etmiştir. İl Müftülüğü'nden beklenen süre içerisinde dönüş alınamayınca, sözleşmenin dolduğu 1 Temmuz 2024 tarihinde, Ocak 2024’te alınan kaldırma kararı uygulanmıştır. Kamuoyuna duyurulur.

Bursa Burlas Duyuru

Editör: Ahmet Yasin Azizoğlu