BURSA – 'nin iştiraklerinden Burulaş, çağrı merkezi hizmetlerini yüzde 98 oranında dijital kanallarla sunmaya hazırlanıyor.

Böcek Tren

Günlük yaklaşık 1500 birebir canlı görüşmenin yapıldığı Burulaş çağrı merkezi, dijital dönüşümle hizmetlerini daha hızlı ve etkin bir şekilde vatandaşlara ulaştırmayı hedefliyor.

B U D O

Burulaş, Bursa’da raylı sistem ve otobüslerle şehir içi, BUDO ve BBBUS ile de şehirler arası toplu taşıma hizmeti sağlıyor. Vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet sunabilmek amacıyla dijital dönüşüme adım atan Burulaş, çağrı merkezi hizmetlerinin yüzde 66'sını bilgi edinme, yüzde 16'sını şikayet ve öneri, yüzde 14'ünü bilet satışı ve yüzde 3'ünü talepler oluşturuyor. Günde yaklaşık 1500 canlı görüşmenin gerçekleştirildiği çağrı merkezi, hizmetlerinin büyük çoğunluğunu dijital kanallara taşıyacak. Daha önce şehir dışında bulunan çağrı merkezi lokasyonu Bursa’ya taşınırken, Dijital Çağrı Merkezi uygulaması 8 Temmuz’da devreye girecek.

Terminal

Bilet satışından "Otobüs nerede?" bilgisine, şikayet bildiriminden BursaRay sefer saatlerine kadar birçok işlem online kanallardan yapılabilecek. Türkiye'de ilk örneklerden biri olacak bu uygulama ile işlemler hızlı, kolay ve 24 saat erişilebilir hale gelecek. Otobüs veya trenin yerini, bilet fiyatlarını ve sefer saatlerini öğrenmek isteyenler, www.bursakart.com.tr, www.burulas.com.tr veya Bursakart mobil uygulamasını kullanarak bilgilere 7/24 ulaşabilecek. Şehirlerarası Budo veya BBBus bileti almak isteyenler ise www.bus.burulas.com.tr, www.budo.burulas.com.tr, BUDO/BBBUS mobil uygulamasını veya çevrimiçi platformları kullanarak işlemlerini yapabilecek. Şikayet ve talepler ise www.burulas.com.tr'deki şikayet öneri formu, e-posta veya sikayetvar.com üzerinden iletilebilecek. Temel ulaşım bilgilerine Burulaş web sitesindeki WhatsApp Chat botu ile bir dakikadan kısa sürede ulaşılabilecek. Dijital Çağrı Merkezi'ne bırakılan öneri veya şikayetlere sözlü ya da yazılı geri dönüş gerektiğinde çağrı merkezi personeli devreye girecek. Başvuruların durumu yolculara SMS veya WhatsApp üzerinden periyodik olarak iletilecek. Dijitalleşme ile yılda 9 milyon TL tasarruf sağlanması hedefleniyor.

B B B U S S

Genç kıza gece boyunca istismarda bulunup, erkek kıyafeti giydirerek evine gönderdiler Genç kıza gece boyunca istismarda bulunup, erkek kıyafeti giydirerek evine gönderdiler

Editör: Haber Merkezi