Bursa'da el Sanatları odaklı Dijital İznik programı başladı Bursa'da el Sanatları odaklı Dijital İznik programı başladı

Ramazan Bayramı'nda yerli ve yabancı turistler, bayramın ilk gününde Bursa'nın tarihi ve turistik yerlerini gezdi.

Ramazan Bayramı'nın ilk gününde Bursa'nın tarihi yerlerinde yoğunluk yaşandı. Mevsim normallerine göre sıcaklığın yüksek yaşandığı şehirde vatandaşlar, tarihi Ulucami ve çevresinde yoğunluk oluşturdu. https://youtu.be/nDM-DDmNRlE?si=YBEJjInrc7j37Ixv Bursalıların yanı sıra yabancı turistlerin de uğrak noktası olan bölgede, ziyaretçiler fotoğraf ve video çekerek anılarını ölümsüzleştirdi. İstanbul’dan Bursa’ya gelen Hale Altuntaş

İstanbul’dan Bursa’ya gelen Hale Altuntaş, Bursa’da Biz muhabirine, Bursa görsel bir müze diyerek;

“İstanbul'dan eşimle oğlumla beraber geldik, Bursa daha önce gelmediğimiz bir şehirdi. Meslek olarak da görev yaptığımız sürece de hiç bu taraflara görevimiz düşmemişti, anlatılandan dolayı geldik. Şimdi eşime ve oğluma dediğim gibi Bursa görsel bir müze. Bayram dolayısıyla çoğu yer salaş ve kapalı olduğu halde beni çok büyüledi. Her sokak biraz daha beni heyecanlandırdı yarım saattir onu anlatıyorum gerçekten çok güzel bir şehrimiz var.” Dedi.

Özbekistan’dan ailesi ile gelen Sevara Haydarova

Özbekistan’dan ailesi ile gelen Sevara Haydarova ise Bursa’nın havasının çok güzel olduğunu belirterek;

“Özbekistan'dan geldik, çok güzel bir il havası da çok güzel. Özellikle kışın kayak merkezleri var yazında hep yeşillik çok güzel yer yani. Beğeniyoruz Bursa’yı biz ailecek buradayız şu an Bursa'yı tercih ettik, İstanbul biraz kalabalık dolayısıyla burası biraz daha rahat bir yer.” İfadelerini kullandı.

Düzce’den gelen Gökhan Kaya

Düzce’den gelen Gökhan Kaya Orhangazi ve Osmangazi türbelerini uzun zamandır merak ediyorduk diyerek;

“Düzce'den Bursa'ya geldik, bayram için gezmeye geldik, Orhangazi ve Osmangazi türbelerini uzun zamandır merak ediyorduk, nasip oldu bugüne. Niyetlendik geldik Bursa çok güzel buram buram tarih kokuyor. Bursa Osmanlı'nın başkenti bir şehir, herkese tavsiye ederim. Her yeri motif dolu, çok güzel yani Türklük duygularımız kabardı burada. Çok klişe bir söz ama gerçekten ne mutlu Türküm diyene.” Dedi.

Ankara’dan eşiyle gelen Ekrem Tamer

Son olarak Ankara’dan eşiyle gelen Ekrem Tamer ise;

“Ankara'dan geldik, bayram tatilini değerlendirme amaçlı geldik. Buranın zaten o tarihi güzelliklerini falan biliyorduk, yapıların mimari yapısının güzelliklerini biliyorduk, birazcık da çevreyi de gezmek istedik. Çevrede de çok farklı güzellikler var mesela Mudanya, Trilye, Gölyazı ve Ulubat gölü, hepsi gerçekten çok güzel.”

Diyerek Bursa’da Biz’e duygularını aktardı. (Emre Yazıcı) Sosyal Medya Hesaplarımız Twitter (X) Facebook İnstagram

Editör: Haber Merkezi