Başkan Bozbey, “Esnafla halkı tekrar barıştırmak istiyoruz” Başkan Bozbey, “Esnafla halkı tekrar barıştırmak istiyoruz”

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde, bir zeytinlik alana bırakılan hayvan gübresi içerisinde keşfedilen, Suriye vatandaşı 24 yaşındaki Efya El Yasin'in cansız bedeni vakasıyla ilgili olarak eşi Kusay El Yasin hakkında uluslararası arama kararı olan kırmızı bülten yayımlandı.

Bursa'da Öldürülen Suriyeli Efya'nın Katil Zanlısı Için Kırmızı Bülten (1)

Olay, 25 Ocak 2023 tarihinde yaşandı. Orhangazi'nin Yeniköy Mahallesi'nde ikamet eden B.S. adlı şahsın talebi üzerine zeytin bahçesine hayvan gübresi teslim edildi. Gübreyi zeytin ağaçlarının dibine dökmek amacıyla kepçe kullanarak taşıyan B.S., içerisinde bir ceset olduğunu fark etti. Durumun bildirilmesi üzerine olay yerine jandarma ekipleri yönlendirildi. Tanınması güç durumdaki ceset, ölüm sebebi ve kimlik tespiti için otopsi amacıyla Bursa Adli Tıp Kurumu morguna nakledildi. Yapılan inceleme sonucunda, boğazı kesilmiş şekilde öldürüldüğü belirlenen kişinin Suriyeli Efya El Yasin olduğu ve cinayetin 2 ay önce gerçekleştiği saptandı.

Bursa'da Öldürülen Suriyeli Efya'nın Katil Zanlısı Için Kırmızı Bülten (2)

Bursa İl Jandarma Komutanlığı, ilgili çerçevede 4 kişiyi gözaltına aldı ve gübrenin alındığı çiftlik sahibinin ifadesine başvurdu. Olay yerinde ve çiftlik evinde jandarma ekipleri, suç aletini bulmak amacıyla dedektörlerle arama yaptı.

Bursa'da Öldürülen Suriyeli Efya'nın Katil Zanlısı Için Kırmızı Bülten (5)

Efya El Yasin ve eşi Kusay El Yasin'in cinayetten 2 ay önce aynı çiftlik evinde çalıştıkları ve bu süreçte işlerinden ayrıldıkları ortaya çıktı. Efya'nın cinayet şüphelisi olan eşi Kusay'ın yakalanması amacıyla özel bir ekip oluşturuldu ve yurt dışına kaçtığı değerlendirilen şüphelinin yakalanması için Orhangazi Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından kırmızı bülten çıkarılmasına karar verildi.

Bursa'da Öldürülen Suriyeli Efya'nın Katil Zanlısı Için Kırmızı Bülten (6)

Bursa'da Öldürülen Suriyeli Efya'nın Katil Zanlısı Için Kırmızı Bülten (4)

Muhabir: Hasan BOZBEY