Bursa'da şizofreni hastası olduğu iddia edilen Yakup Demirboğa (24), annesi Gülçin Demirboğa (49) evdeyken, "Onu başka bir kadınla yatakta gördüm" diyerek babası Süleyman Demirboğa'yı (49) karnından bıçakladı. Süleyman Demirboğa, oğlundan şikayetçi olmadığını belirttiği ifadesinin ardından kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Yakup Demirboğa tutuklanarak Bursa Dörtçelik Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde gözlem altına alındı.

Olay, Gürsu ilçesi Yenidoğan Mahallesi'nde gerçekleşti. Dört yıldır şizofreni tedavisi gördüğü belirtilen Yakup Demirboğa, annesi evde olduğu sırada salonda uyuyan babasını mutfaktan aldığı bıçakla defalarca bıçakladı. Süleyman Demirboğa, karnından aldığı bıçak darbeleriyle yaralandı. Çığlık seslerini duyan Gülçin Demirboğa, salona geldiğinde kocasını kanlar içinde buldu ve polis ile sağlık ekiplerine haber verdi. Süleyman Demirboğa, ilk müdahalesinin ardından Bursa Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Burada verdiği ifadesinde oğlundan şikayetçi olmadığını söyleyen Süleyman Demirboğa, yoğun bakım ünitesinde üç gün sonra yaşamını yitirdi.

Doğum gününde babasını öldürdü!

Cinayeti işlediği gün doğum günü olan Yakup Demirboğa, gözaltına alındıktan sonra çıkarıldığı mahkemede tutuklandı. Emniyette verdiği ifadesinde, "Annemle babam tarladan gelmişti. Babam oturma odasında, annem ise yatak odasında uyuyordu. Bir anda mutfağa koşup bıçağı aldım ve babamı bıçakladım. Dört yıldır tedavi görüyorum. Ruh sağlığım bozuk. Babamı başka kadınlarla yatarken gördüğümü sanıp, onu defalarca bıçakladım. Pişmanım" dedi.

Gülçin Demirboğa ise ifadesinde, "Oğlum şizofreni hastası. İlaçlarını kullanmadığında tehlikeli oluyordu. O gün de ilaçlarını kullanmadı ve babasını bıçakladı. Eşim ölmeden önce bana ve polise 'Yavrumdan şikayetçi değilim' dedi" diye konuştu.

Başkan Bozbey, “Esnafla halkı tekrar barıştırmak istiyoruz” Başkan Bozbey, “Esnafla halkı tekrar barıştırmak istiyoruz”

Soruşturma sürerken Yakup Demirboğa, Bursa Dörtçelik Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde gözlem altına alındı.

Muhabir: Denizhan KARAHANCI - DHA