Bursa'da Kurban Bayramı tatili ile eğitim öğretim yılının sona ermesi nedeniyle trafiğin önemli ölçüde yoğunlaşması bekleniyor. Bu durumu göz önünde bulunduran Bursa Valiliği, 14 Haziran saat 06.00'dan itibaren 16 Haziran saat 05.00'e kadar kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların trafiğe çıkmasını yasakladı.

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, bayram tatili ve eğitim öğretim yılının aynı döneme denk gelmesinin, vatandaşların özellikle büyükşehirlerden diğer şehirlere ve turizm bölgelerine yoğun bir şekilde seyahat etmelerine neden olabileceği vurgulandı. Bu süreçte trafik yoğunluğunun azaltılması ve trafik kazalarının önlenmesi amacıyla gerekli tedbirlerin alındığı belirtildi.

Başkan Bozbey’den Kocayayla’da kardeşlik vurgusu Başkan Bozbey’den Kocayayla’da kardeşlik vurgusu

Özellikle O-5 Otoyolu (Gebze-İzmir) üzerinde kamyon, çekici ve tanker cinsi araçların seyahatlerine kısıtlama getirildiği ifade edilen açıklamada, yaş sebze meyve, süt ve süt ürünleri, dondurulmuş gıdalar, canlı ve kesme çiçek, ilaç, tıbbi malzeme, posta ile süreli yayın, kurbanlık hayvan ve akaryakıt taşıyan araçlar için özel düzenlemeler yapıldığı da kaydedildi. Karara uymayanların ise gerekli idari cezai işlemlerle karşılaşabileceği bildirildi.

Kaynak: HABER MERKEZİ