Denizcilik ve Kabotaj Bayramı’nın 98. yıl dönümü, Bursa’da büyük bir coşkuyla kutlandı.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Yelken Yarışması’nda dereceye giren sporcular, ödüllerini Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in elinden aldı.

Bursada Kabotaj Bayrami Coskusu

Türkiye Cumhuriyeti'nin kendi karasularındaki bağımsızlığının, özgürlüğünün ve milli egemenliğinin teminatı olan Kabotaj Kanunu’nun 98. yıl dönümü, Mudanya Belediyesi ev sahipliğinde kutlandı. İskele Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan kutlamalar, Başkan Bozbey’in de katıldığı kortej yürüyüşüyle devam etti. Mudanya Sahili’nde düzenlenen etkinliklere, Başkan Bozbey’in yanı sıra Mudanya Kaymakamı Ayhan Terzi, Mudanya Belediye Başkanı Deniz Dalgıç, Burulaş Genel Müdürü Fahrettin Beşli, Mudanya Liman Başkanı Veysel Yaşar, ilçe protokolü, muhtarlar ve Bursalılar katıldı. Protokol üyelerinin deniz şehitleri için denize çelenk bıraktığı program, yüzme yarışıyla renklendi. Yağlı direkten Türk bayrağını alma yarışmasıyla heyecanlı anlar yaşanırken, Burulaş tarafından düzenlenen yelken yarışmasında dereceye giren sporcular ödüllendirildi. Genç sporcular, ödüllerini Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Bozbey’in elinden aldı.

Otomobil yağmur suyu kanalına düştü: 1 ölü, 2’si çocuk 3 yaralı Otomobil yağmur suyu kanalına düştü: 1 ölü, 2’si çocuk 3 yaralı

Bursada Kabotaj Bayrami Coskusu2

“Gençlerin ve çocukların su sporlarına yönelmesini hedefliyoruz”

Denizcilik ve Kabotaj Bayramı'nın denizlerin özgürlüğü günü olduğunu vurgulayan Başkan Mustafa Bozbey, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitleri minnetle anarak denizlere sahip olmanın önemini belirtti. Ülkenin denizlerle çevrili olmasına rağmen su sporlarına yeterli ilgi gösterilmediğini söyleyen Bozbey, Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak denizlerin spor amaçlı en iyi şekilde kullanılmasını destekleyeceklerini ve gençlerin su sporlarına yönlendirilmesini teşvik edeceklerini ifade etti. Kabotaj Bayramı'nı kutlayan Bozbey, ödül töreninin ardından gazi ve şehitler için lokma dağıtıldığını belirtti.

Bursada Kabotaj Bayrami Coskusu-1

Ödül töreninin sonrasında, gazilere ve şehitlerin anısına lokma dağıtıldı.

Editör: Mehmet Avşar