Bursa’da, 83 yaşındaki H.T.Ö.'yü telefonla arayarak kendisini 'Başkomiser Volkan' olarak tanıtan ve "Adınız ve paranız FETÖ terör örgütüne karışmış olabilir, para ve altınları alıp temize çıkaracağız" diyerek 35 bin dolar ve 15 tam altını alan 4 şüpheliden 3'ü tutuklandı, 1 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bursa'da Fetö Yalanıyla, 83 Yaşındaki Kadını Dolandıran 3 Şüpheli Tutuklandı (5)

Yenişehir ilçesinde yaşayan H.T.Ö.'yü telefonla arayan bir kişi, kendisini 'Başkomiser Volkan' olarak tanıttı ve kadına "Adınız ve paranız FETÖ terör örgütüne karışmış olabilir, para ve altınları alıp temize çıkaracağız" dedi. Bu sözlere inanan kadın, birikimi olan 35 bin dolar ve 15 tam altını evinin önüne gelen kişiye teslim etti. Bir süre sonra dolandırıldığını fark eden H.T.Ö, Yenişehir Polis Merkezi Amirliği'ne giderek şikayetçi oldu.

Bursa'da Fetö Yalanıyla, 83 Yaşındaki Kadını Dolandıran 3 Şüpheli Tutuklandı (4)

GÜVENLİK KAMERASINA YAKALANDILAR

Şikayetin ardından, Bursa İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliği ve Yenişehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri, şüphelilerin kimliklerini belirlemek için çalışma başlattı. Bölgede bulunan çok sayıda güvenlik kamerasını inceleyen ekipler, şüphelilerden birinin H.T.Ö. ile görüştükten sonra elindeki siyah poşetle bölgeden uzaklaştığını tespit etti. Cumhuriyet Başsavcılığı'ndan alınan iznin ardından teknik ve fiziki takip başlatan polis, şüphelilerin D.C. (22), K.Ö. (22), Y.Ç. (23) ve İ.C. (21) olduğunu belirledi. Polis, dolandırıcılık olayı sonrası İstanbul'a kaçan D.C., K.Ö., Y.Ç. ve İ.C.’yi saklandıkları evlerde yakaladı. Yapılan ev ve üst aramalarında, 4 cep telefonu, 3 bin 400 dolar, 2 bin euro ve 12 bin lira ele geçirildi.

Emniyetteki işlemlerinin ardından Yenişehir Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edilen şüphelilerden D.C., K.Ö. ve Y.Ç. tutuklanırken, İ.C. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Bursa'da Fetö Yalanıyla, 83 Yaşındaki Kadını Dolandıran 3 Şüpheli Tutuklandı (3)

Bursa'da Fetö Yalanıyla, 83 Yaşındaki Kadını Dolandıran 3 Şüpheli Tutuklandı (1)

Yaz Spor Okulları’nda sertifika heyecanı Yaz Spor Okulları’nda sertifika heyecanı

Bursa'da Fetö Yalanıyla, 83 Yaşındaki Kadını Dolandıran 3 Şüpheli Tutuklandı (2)

Muhabir: İsmail Hakkı SEYMEN/Mine AK - DHA