Bursa'da yaşanan olayda, kanser hastası Mehmet Ali Sakin (65), kızı Sinem Morkoç'un şiddet gördüğü gerekçesiyle evinden kaçarak babasının yanına sığındığı damadı Kadir Morkoç'u (35) öldürdü.

Bursa'da Damadını Öldüren Sanığa Ilk Duruşmada Tahliye! (2)

Olay, geçen yıl Aralık ayında Osmangazi ilçesinde meydana geldi. Sinem Morkoç, eşi Kadir Morkoç'tan uzaklaştırma kararı aldıktan sonra babasının evinde barındığı sırada Kadir Morkoç, şiddet içeren bir olay sonrasında kayınpederinin evine gelerek kapıyı kırmaya çalıştı. Bu sırada Mehmet Ali Sakin, Kadir Morkoç'a ateş ederek onu öldürdü.

Bursa'da Damadını Öldüren Sanığa Ilk Duruşmada Tahliye! (3)

Güvenlik kamerası tarafından kaydedilen bu olayın ardından Sakin, polise teslim oldu ve tutuklandı. Bursa 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde "kasten öldürme" suçundan yargılanmaya başlandı. Mahkemede kızı Sinem Morkoç, sürekli şiddet gördüğünü ve kaçmak zorunda kaldığını ifade ederek, babasının da kendisini korumak amacıyla ateş ettiğini belirtti. Mehmet Ali Sakin'in avukatı Uğur Kösa ise müvekkilinin meşru savunma hakkı çerçevesinde hareket ettiğini savundu.

Başkan Bozbey’den Odunluk İstasyonu’na ziyaret Başkan Bozbey’den Odunluk İstasyonu’na ziyaret

Bursa'da Damadını Öldüren Sanığa Ilk Duruşmada Tahliye! (4)

Mide kanseri tedavisi gören Mehmet Ali Sakin'in sağlık durumu da dikkate alınarak, Bursa Şehir Hastanesi'nden gelen rapor doğrultusunda mahkeme heyeti tarafından cezaevi şartlarında kalmasının uygun olmadığına karar verildi. Bu nedenle Sakin, adli kontrol şartıyla tahliye edildi.

Muhabir: Denizhan KARAHANCI - DHA